Šesté album kapely ALŽBĚTA se jmenuje Kouzelník

  • Číst 6761 krát

Novobydžovská parta ALŽBĚTA vydala letos v létě CD „Kouzelník“. A je to album víc než dobré, přímo výborné.

Desku nahrála sestava: Radek Řezníček – zpěv, Pavel „Čmelák“ Bielik – basa, Libor Král – bicí, Jan Dlouhý – kytara, zpěv, Richard Kaloč – kytara, zpěv, Miroslav Vejvoda – kytara, zpěv. Hosty na nahrávce byli Martin „Holly“ Hollandr – kytara, basa, Jan Filip – housle, Martina Vejrová – zobcová flétna a foukací klávesová harmonika.

Hned od začátku jede disk na plné obrátky, žádné intro, žádná vybrnkávačka ale pěkně melodické a rychlé kytary od samého úvodu. Otvírák nese název „Najdi svůj směr“. „Kouzelník“ přichází na scénu jako dvojka. Když poslouchám text kytaristy Richarda Kaloče, tak si říkám, že nevím, proč se skladba jmenuje „Kouzelník“. Titulní slovo v textu nezazní ani jednou.

„Horizont událostí“ je svižná pecka, typická Alžbětovka. Stejně jako „Namyšlenej“. Pak následuje balada „Kde najít lásku“, která má pěkný přechod do středního tempa. Zřejmě nejrychlejší kompozicí aktuální kolekce je „Ten druhý“. A opět je to typická jízda, kterou mám u Alžběty tak rád.

Bonusem na této desce je skladba Kolovrátek, ale ta je podle mě mimo mísu. To je taková kotlíkárna. Na albu „Kopí osudu“ je podobně laděná skladba „Černá Fortuna“. Ta tam do celkového konceptu zapadá jako prdýlka na nočník. O „Kolovrátku“ tohle říct nemůžu. Zní až příliš krotce. Píseň by se hodila jako soundtrack k nějaké pohádce. Holt je to prostě bonus.

Kapela pokřtila aktuální album na koncertě v Újezdu u Přelouče 19. srpna 2023. O roli předskokana se postarala kapela HAMR ze Strakonic. A několik nových skladeb Alžběty ocenili fanoušci potleskem.

Pro Rockpalace Honza Holý