Scorzonera míchá tvrdou muziku

  • Číst 2106 krát

Jihočeská kapela Scorzonera vloni vydala eponymní album, které natočila ve vyhlášeném studiu Hellsound u Honzy Kapáka. Jeho tvorbu dost znám, takže musí jít o zajímavou muziku. A nemýlím se, sama kapela označuje svoji tvorbu jako experimentální metal. Je to tak, je to technická muzika plná drobných kudrlinek. Dost not na poměrně malé ploše.

Tahle pětice umí hrábnout do strun. Je to netuctová muzika, naštvaná, agresivní, přitom dostatečně melodická a srozumitelná. Trošku power a trošku heavy metal, sem tam nějaký thrashový riff. Zajímavá kombinace.

Scorzonera působí v sestavě Michal Myšák Appelt – zpěv, Milan Jungvirth – kytara, Petr Červík – kytara, Petr Jabůrek – basa a Václav „Sága“ Kovařík – bicí. Musím, říct, že to jsou šikovní muzikanti.

Deset písniček a intro se vešly do 41minutového kotoučku. Ten je zabalený v jednoduchém digipaku s motivem hada. Zapátral jsem, jak k tomuhle spojení kapela došla, protože scorzonera španělská je kořenová zelenina, černý kořen, též označovaný jako hadí mord španělský.

Bohužel jsem o kapele nenašel moc informací. Nevím, kolik má za sebou nahrávek, kdy vznikla a kdo prošel její sestavou. Ale v každém případě aktuální deska stojí za poslech.

Pro Rockpalace Honza Holý