Rocková parta Tampelband vydala desku Za pět minut dvanáct

  • Číst 6998 krát

Stále ještě mladá a nadějná kapela TAMPELBAND ze Svojku na Semilsku založená v roce 2006 vydala začátkem letošního roku debutové album a bylo to opravdu „Za pět minut dvanáct“. 42 minut rozdělených do deseti songů uteče jako nic.

TAMPELBAND hraje v sestavě Fanda Kalenský – zpěv, Jiří Hadinec – kytara, Matěj Janda – bicí, Sváťa Čech – kytara, Honza Fejfar – basa a zpěv. Velice dobrý zvuk nahrávky pochází ze studia Hitmakers.

„Za pět minut dvanáct“ je nahrávka kapely ošlehané rockovými tancovačkami. Tohle už se dnes moc neslyší, ale je vidět, že na Semilsku to stále žije. Mám příbuzné v sousední vsi TAMPELBANDU, takže kapelu znám aspoň z plakátů a těch tam kolem Jilemnice a Martinic bývá hodně. 

Za hity považuju „Rockovou duši“ a alkoholem omámený „Den blbec“. To je taková halekačka jako od ALKEHOLU. Notoricky známý text „Tři kříže“ v rockovém kabátku taky nevypadá špatně. Taky takový lesní „Hejkal“ zde s vtipnou slovní hříčkou musí naživo fungovat, že s kapelou zpívá celý sál.

Na žádné tancovačce nemůžou chybět ploužáky a nechybí ani na debutu TAMPELBANDU. O hudbu se sice postarala německá legenda ACCEPT, ale zde je zařazená s českým textem „Hledání“. Pro úplnost doplňuji, že v originále je to píseň „Canʼt Stand The Night“. ACCEPT mám totiž hodně rád.

Na konci jsou dva covery zahrané živě. „Strážní andělé“ od HARLEJE a „Eldorádo“, kterou hrávala spousta rockových kapel. Zde se Tampeláci hlásí k HARLEJI.

Tahle deska mě fakt pobavila, čímž chci říct, že mě prostě baví. Je to zábavovka, pohoda, žádný stres.

Pro Rockpalace Honza Holý