Rebelující Krvavá růže

  • Číst 2243 krát

Kapela z Golčova Jeníkova použila pro rockery mimořádně profláklej název. Jmenuje se totiž Rebel a hraje melodický metal. Jsou to mlaďáci, takoví ušáci, ale hrát a zpívat umí. To se jim musí nechat.

Bohužel jsem nikde nenašel sestavu, takže vám musí stačit ten fakt, že Rebelů je pět. Fotka v bookletu je naparáskala. Docela by mě zajímal průměrný věk v kapele, protože kluci vypadají hrozně mladě.

Začátkem prosince Rebel vydal dvaadvacetiminutové ípíčko se šesti skladbami. Tomu předcházelo ještě jedno demo, které jsem bohužel neslyšel. To se jmenovalo „Dračí jezdec“ a vyšlo v lednu 2016.

Aktuální EP nese název „Krvavá růže“.  Nahrávalo se ve studiu Smaragd records u Olina Rokyty. Ten je zárukou kvality, jak jsem se už několikrát přesvědčil. Nahrávka má hutný a přitom jasně čitelný zvuk.

Jak Rebelové sami tvrdí, stylově jde o melodický metal s prvky power punku a hard rocku. Ha, tak z toho jsem jelen. Dosud jsem se nesetkal s pojmem power punk. Punkovou rebelii trošku cítím v písni „Na věčnost“, kde je zpěv takový dravější a kytara naopak punkově jednodušší. A podobný model je znát i v poslední písni „NightQuest“

Jinak Rebel je jasně melodický metal s prvky hard rocku. O tom nepolemizuju. Hodně se mi líbí titulní „Krvavá růže“, která je členitější než zbývající skladby.  V kapele cítím silný potenciál. Všechny písničky jsou silně melodické. Texty se pohybují v oblasti mystiky, dobra a zla. Následující „Hymnus metalu“ pěkná jízda s lehce naivním textem.

Kapela Rebel má velké plány. Na příští rok připravuje velký projekt. Ukázka je ukrytá pod odkazem, který je na kapelním Bandzonu. Prozradím jen, že půjde o koncepční dílo v duchu power metalu. Jestli klukům vydrží tenhle elán, tak se máme na co těšit.

Pro Rockpalace Honza Holý