Předu potěšením při poslechu parádních pecek Pipes & Pints

  • Číst 3806 krát

Tahle kapela je normálně úkaz! Dle vlastních slov „v Praze soustředění“ Pipes and Pints vydali CD The Second Chapter a je to teda pecka. Tohle je fakt unikum. Keltský rock and roll a nádherně znějíci dudy. A nejsou dudy jako dudy. Nedělám si kozy, tohle jsou skotské dudy a Pipes and Pints.

Hlavním zpěvákem je nefalšovaný Ir Travis O´Neil a hlavním dudákem je Čech jako poleno Vojta Kalina. Pipes and Pints dále tvoří kytarista Ivo Traxmandl, bicák Lukáš Vincour a basák Ondra Balvín. A tahle pětice a jejich hudba je všechno jiného než nudná.

Hudba je živelná, hravá a dravá. Stejně tak působí kapela naživo. Jsou to neskuteční živlové, kteří si umí podmanit publikum. Zažil jsem to letos na „legendách“ v Hořicích a fakt mě tohle nenechalo nečině stát. To se ti prostě začnou nohy samy hýbat, u téhle muziky se fakt nedá sedět. A kdo by čekal nějaký usedlý keltský rock, tak by se netrefil. Takhle živelnou muziku by člověk v našich zemích hledal těžko. Je punkově odlehčená, skočná. A ty dudy! Prostě paráda!

Kdybych měl vybrat skladby, které se mně nejvíc líbí, tak bych volil hlavně ty rychlý kousky a halekačky. A to je každá druhá a možná i hustěji. Naprostou peckou je super rychlý „Karma Killer“ a pak další píseň vyloženě k zabékání „Rais our flag“. Minimálně tyhle dva fláky mi budou v uších znít ještě hodně dlouho.

Pro Rockpalace Honza Holý