Pohodovka IFA rock

  • Číst 8572 krát

Ideálně Famózní Amatéři, to je IFA rock z Plzeňska. Jejich třetí deska se jmenuje „To jsme my“. Tak si kapelu představme. Honza Weiss zpívá, Tomáš Weiss hraje na basu a zpívá sbory, Štěpán Louda mlátí do bicích a zpívá sbory, Jančo Riško drhne kytaru, druhou kytaru obsluhuje a k tomu zpívá sbory i Michal Matějka. Zpívá také Terka Römanová.

A tahle deska je plná pohodové muziky s vtipně pojatými texty, nejsou to žádné humoriády, jsou sepsané se vkusem a nadhledem. Houpavá muzika s chytrými texty. Těžká pohodička, žádný stres. „Jeli jsme do Frýdku, dojeli do Místku“, zpívá se v písničce „Slezská“. Je to veselý, ale ne pitomý. V tom je ten vtip. Má to hlavu a patu, přitom to stojí na punkové rozvernosti šmrncnuté rockenrollem.

Není všechno legrace. Na vážnější téma IFA zpívá ve velice silné písni „Věřit snům“. Tam je cítit velký nadhled. Tiutulní „To jsme my“ je zase pěkně šlapající song, žádnej cajdák. Tvrdší kytary zazní i ve „Vytuněné“, tam kapela sklouzla trošku k vulgaritě, ale suprovým fórem se té největší sprosťárně vyhnula.

Deset skladeb na nějakých 36 minutách uteče jako nic a já mám chuť si tohle cédo pustit znovu. Dobrá práce, tahle IFA.

Pro Rockpalace Honza Holý