Pohodové EP kapely ANIMAL ROCK

  • Číst 6699 krát

Ostravská rocková parta ANIMAL ROCK vydala bezejmenné 7písňové ípíčko jako čtvrtou položku ve své diskografii. Kapela v příštím roce oslaví 10. výročí založení, takže tohle je takový lehce předčasný dárek fanouškům.

Nahrávku pořídila v sestavě: Honza Šešulka – zpěv, kytara, Pavel Kalina – basa, sbory, David Tabor – kytara, sbory, Daniel Weiss – bicí, sbory. Za zmínku jistě stojí, že se o produkci postaral Jarda Bartoň. A pro úplnost dodávám, že se nahrávalo, mixovalo a masterovalo v Bišop studiu.

EP začíná nezbytným intrem, kde kdosi ladí rádio a tohle intro plynule přijde do prvního regulérního songu „Holka od vedle“, která ladí rádio a tím dráždí jednoho „nadržence“, co si probourá k sousedce díru ve zdi. Tohle je docela vtipné propojení a vtip má i text písně. Prostě mě to spojení pobavilo. Chce to nadhled!

„Tak trochu má“ je šlapavá pecka s jiskřivou kytarou. Píseň „Dávno“ je pohodovou rockovou baladou s velmi šikovným textem, který vzpomíná na dávno zašlé časy. Tohle se mi hodně líbí. Čtvrtou položkou je „Není čas na krok zpátky“ s poněkud monotónním refrénem, který se podle mě až zbytečně moc opakuje.

To následující „Darwin“ šlape úplně jinak a text má svůj příběh. „Dejme sbohem žízni“ mi hravým kytarovým úvodem připomnělo oblíbené AC/DC.

Devatenáct minut uteklo jako nic, takže si to s chutí pustím znovu.

Pro Rockpalce Honza Holý