Plektrum? Máš to mít!

  • Číst 2565 krát

Trojice rockerů za chebské kapely Plektrum vydala právě v těchto dnech album „Máš to mít“. V diskografii skupiny je to jubilejní desátý zásek. Klobouk dolů, pánové!

Plektrum působí ve složení Petr Řezníček – kytara, zpěv, Vašek Podhirna – bicí, Adam Sloup – klávesy, basa. Z doslechu vím, že je kapela na západě Čech hodně populární. A není divu, produkuje melodické písničky se zpěvnými texty. Nic extra složitého, prostě bigbítová muzika místy dost rychlá, jindy zase pomalejší. Tak nějak to má být.

Třináct písniček obsahuje tento devětačtyřicetiminutový kotouč zabalený do poněkud kýčovitého obalu. Obal prodává, to asi bude fungovat. V každém případě namalovaný to je pěkně.

Co říct k jednotlivým songům? Titulní „Máš to mít“ bude hitovka se vším všudy. Rázná muzika se snadno „čitelným“ textem. Tohle si fanoušci budou rychle pamatovat. A třeba hned následující píseň „Pro tebe“ začíná jako balada a člověk by to hádal i podle názvu. A co je to? Řečeno slovy klasika, cé je správně. Je to balada.

Pořádně rychlou vypalovačkou je Metalománie. Bolí tě za krkem? „Máš tu divnou nemoc, tak co to je, metalomanie.“ Výstižný a milý! Výrazný klávesový motiv je slyšet v „Nepodléhej návykům“. Tahle píseň je šmrncnutá osmdesátkama. Pohodička. Výrazné klapky podbarvují i závěrečný opus „Kráska a zvíře“.

Plektrum jsem dosud znal jen podle jména. Myslím, že si budu muset sehnat i starší tvorbu těchto bardů západočeského rocku.

Pro Rockpalace Honza Holý