Petr H. Baťek – V mapách

  • Číst 7465 krát

Někdejší leader ultra black metalových Tudor nadobro opustil „vody“ tvrdého metalu. Snad jen vzpomínkou na prožité „okované“ mládí zůstává to Há – jak zněl jeho pseudonym – Hades. Každopádně s debutovým autorským CD V mapách nám servíruje deset až překvapivě hodně pohodových, pestrých a zajímavých popových skladeb, které mají dalece ke konzumnímu popíku. U Petra je znát, že se léta věnuje i herectví, takže naprosto parádní artikulace, že člověk nemusí brát k ruce texty, stejně tak zní albem jeho velice příjemný školený hlas.
Na album si pozval nejen Marcelu Březinovou (Náhodou), ale i Janu Zenáhlíkovou (Buďme volní) a Karolínu Kopáčkovou (V ráji pod hvězdami). Naprosto dokonalé duety.
Hodně dobré jsou i texty, které mají hlavu a patu a opravdu se povedly a donutí vás se do nich zaposlouchat. Petr používá netradiční obraty. Těžko budeme mluvit o vrcholu alba, skladby jsou vyrovnané a hitovkou může být prakticky každá., ať už jde o Vím, kde tě mám, pianový úvod a pomalá Vstávej, vynikající Věřím v lásku, do které pozval Petr i své dvě děti Kristýnu a Péťu, které svými ještě hlásky dodávají skladbě osobní kouzlo.
Povedlo se opravdu se, tohle album povedlo a k otevřenému vínku a načatým večerem naprosto dobrý tip pro dokonalou atmosféru. Tohle si určitě pustím vícekrát.