Pavel Hanus - Dřív než hvězdy vyjdou

  • Číst 6919 krát

Nové CD Pavla Hanuse (Citron) "Dříve než hvězdy vyjdou" lze shrnout jedním slovem výborné. Toto album představuje dílo plné energie, vášně a autentičnosti.
Hanus nám na tomto albu představuje zcela novou tvář, odlišnou od předchozích projektů. "Dříve než hvězdy vyjdou" je plné tvrdých a nekompromisních skladeb, které vás vezmou na divokou jízdu rockovým světem (Ukrutnou silou hnán vpřed je parádní heavy metalová smršť). Tato deska je výjimečná tím, že je kompletně autorská, což dodává každé skladbě jedinečnou a originální notu.
Album oplývá pestrou paletou zvuků, které jdou za hranice klasických rockových nástrojů. Housle, akordeon, violoncello a dokonce dětský sbor v "titulce" Dříve, než hvězdy výjdou) přidávají do skladeb nový rozměr. Přesto si však všechny skladby zachovávají svou rockovou tvář, což je zásluhou Hanusova citu v kombinaci různých hudebních prvků.
Nemohu nezmínit skvělý rytmus a bicí, které hnou celým albem kupředu (Samaritan), a Hanusův příjemný hlas, který dodává každé skladbě osobitost. Album nabízí skvělé melodie a harmonie, které vás udrží „ponořené“ v hudbě od začátku do konce.
Jednou z nejvýraznějších částí alba jsou jeho výborné texty. Spojení s textaři přineslo silné a poutavé příběhy, které posluchače vtahují do světa Hanusových myšlenek. Skladby jako "Všichni jsme v prdeli" ukazují, že na albu není jen síla a vášeň, strach a beznaděj, ale i smysl pro humor.
Celkově mám z tohoto alba velmi pozitivní dojem. Bez nadsázky mohu prohlásit, že "Dříve než hvězdy vyjdou" mám hodně dobrý pocit, za mne výborné, kvalitně nahrané, opět škoda, že tohle nevyšlo na vinylu. Těžko bych vybíral vrchol CD, tady je vrcholem opravdu celé CD. Můj velký adept na album roku v blížícím se prosinci a mém rockovém adventním kalendáři.