Nové CD Katru nestaví, ale pořádně jede

  • Číst 3720 krát

Plzeňská hard & heavy kapela Katr vydal nedávno čtvrté cédé. Jmenuje se „Zastav se“. Tak zastavme se a poslechněme si ho.
Z drážek stříbrného kotoučku zní mým uším velmi příjemná muzika. Melodický hard ´n´heavy s „čitelnými“ texty. Nic složitého, ale z desky doslova kape opravdová pohoda.
Katr nahrál aktuální desku v sestavě Zdenek Vardžik – zpěv, Martin Tóth – bicí, Miloš Wirland – basa, Štěpán Král – kytara, vokály a David Černý – kytara. Znám dvě starší desky Katru, ale novinka je strčí do kapsy. Moc se mi to líbí. Je to poctivá muzika plná melodie, kterou hrají šikovní muzikanti. Navíci Zdeněk má hlas jako zvon, klasickej bigbítovej.
Vedle pořádných vypalovaček, jako je třeba „Už nejsi malá“ nebo „Voníš hříchem“ tu jsou zastoupeny i dvě balady. První v pořadí je nádherně vygradovaná „To se stává“. Ano, to se někdy stává, že touhy tvý minou svůj cíl. A hned potom to je jízda alá old school Motörhead. Kdyby slyšel úvodní část „Zlatokopa“ Lemmy, tak by řekl lámanou češtinou: „Oukej, dobrý music, tenhle Kejtr“.
Asi největším nářezem této kolekce je temná „Apokalypsa“. A tou slíbenou druhou baladou je song s profláklým názvem „Vyznání“. A tady je už na můj vkus příliš mnoho patosu. To je asi tak jediné, co bych Katru vytknul. Závěrečný a titulní song „Zastav se“ jen potvrzuj, že tenhle Katr jede dál a prostě nezastavuje. U mě hodně dobrý!
Tuto sobotu (3.11.) hraje Katr spolu s obnoveným allstar rock bandem Storm v plzeňské Šeříkovce. Kdo máte tuhle hudbu rádi, tak určitě neváhejte. Žádná vzdálenost není pro dobrou muziku důvodem zůstat sedět doma na prdeli.
Pro Rockpalace Honza Holý