Neutral není žádný volnoběh ale pěkný kvapík

  • Číst 2142 krát

K další recenzi jsem dostal starší desku power speed metalové kapely Neutral z Topolné u Uherského Hradiště. Jejich Brána osudu totiž vyšla již před šesti lety. Krom toho má kapela ve své diskografii ještě jeden digitálně distribuovaný singl, který je z roku 2012.

Kapela letos v létě pracuje na dalším CD, takže je nasnadě připomenout si její dosavadní tvorbu. Brána osudu se nahrávala ve studiu Šopa v Lipově v průběhu září 2011. Nahrávka má kvalitní a hutný zvuk.

Kapela desku nahrála v sestavě Petr Majtán – zpěv, Pavel Šuranský – kytara, Lukáš Nábělek – basa, Tomáš Macko – bicí, Martin Vaněk – kytara a Libor Mališ – klávesy. Tyto nástroje ještě doplňuje hostující violoncello Zuzany Robové a ženský hlas Markéty Peškové. Jako host se na nahrávce objevuje i basák Michal Sládek a vokalista Ondřej Bureš.

Podle fotek v bookletu desku nahrávala velmi mladá sestava. Musím říct, že jde o šikovné muzikanty. Jen některé jejich hudební postupy jako bych někde už slyšel. Ono se už asi nic moc v ranku melodického metalu stejně nedá vymyslet.

Hudba Neutralu je převážně pěkný kvapík, se silnými kytarovými melodiemi a velice slušným zpěvem. Vše dobarvují výrazné klávesové motivy. Opravdu nejde o žádný popík. Řečeno slovy motoristy „neutrál není žádný volnoběh“.

Neutral se každopádně prezentuje power speed metalem, kterému se v českých zemích moc kapel nevěnuje. Kapely tohoto ražení bych asi dokázal spočítat na prstech rukou.

Těším se na nové nahrávky.

Pro Rockpalace Jan Holý