Nebojácní metalisté Dysangelium nahráli Mohamord

  • Číst 7510 krát

Východočeská deathmetalová kapela Dysangelium se toho evidentně nebojí. Na nové desce, která je třetí v její diskografii, kritizuje islámský fanatismus, co se do něj vejde. Název „Mohamord“ hovoří jasně.

Po temném intru přichází zběsilá skladba „Fanatic“, následuje rychlý a technický „Lepromancer“. To je death metal první třídy. Super jízda. A pekelná jízda pokračuje i v „Hecatomb“. Rychlost vítězí i tady. Pak přichází chvilka zklidnění v úvodu dalších dvou vypalovaček, konkrétně jde o skladby „Infidel“ a „Mutilated“. A pak to přijde a šíří se to jako mor, „Jihad“. Česky řečeno džihád je termín pro náboženskou povinnost šířit islám ve vlastním srdci i ve světě. Mému srdci je určitě bližší metalová muzika a ne nějaký náboženský fanatismus.

Zhudebněný „Jihad“ je fakt masakr. Neskutečná mašina. A taky že jo, následuje totiž „Deathmachine“. Rozjetý vlak plný deathové zběsilosti. Tohle je pro mě největší pecka. Nádherná ukázka poctivého death metalu té nejvyšší kvality. Kytarová sóla, šílené bicí, záhrobní vokál. Jízda.

Závěr patří titulní skladbě „Mohamord“, který popisuje války chtivého satana. Hodně zvratů, hodně not, hodně krve. Prostě válka se zlem.

Když jsem prvně viděl Dysangelium naživo, říkal jsem si, tyhle kluci se toho nebojí a jdou do toho naplno. Pak přišly nějaké změny v sestavě, ale ani současná parta z nastolené cesty neustoupila. Za mě nejlepší česká deathemetalová nahrávka posledních dvou let.

Pro Rockpalace Honza Holý