Nahrávka BULLDOGU z klubu Prdel

  • Číst 2528 krát

Hard and heavy parta BULLDOG z Berouna vznikla teprve předloni a v říjnu loňského roku vydala svoji první nahrávku pod názvem „Chucky“. A tenhle „zmrd panáček“ se objevuje v jinak ne moc povedeném bookletu CD. Je třeba brát v potaz, že recenzovaná nahrávka je prvotinou kapely, takže ji provází určité bolístky.

Chtělo by to zapracovat na grafickém zpracování a taky na zvuku. BULLDOG nahrával berounském v rockovém clubu Prdel, takže se s jistou nadsázkou dá říct, že to zní jak z prdele. Název tohohle klubu je geniální! Kde jste hráli? V Prdeli!

BULLDOG působí ve složení David Anýž – zpěv, basa, Petr Jindra – kytara, vokál, Ivo Tuček – kytara, Martin Hruška – bicí. U bubeníka se zastavím. Jeho bicí zní tak nějak divně, ale to se dá snadno vysvětlit. Martin totiž k nim přišel jak slepej k houslím. Spoluhráči za ním přišli coby za majitelem rockového klubu, že hledají bicáka. No a Martin neváhal, koupil pár škopků a na stará kolena začal hrát, i když nikdy předtím nehrál na žádný nástroj. To je svým způsobem obdivuhodný. Já mu fandím a nevadí, že ty bubny na tomhle disku znějí divně.

Nahrávce dominuje opravdu hutná basa a drsný zpěv Davida. Texty mají docela vtip. V kombinací s Prdelí mi vtipně vychází hlavně song „Jsem prdlej“. Navíc tahle kompozice je dobrá i po stránce muziky. Jinak se mi líbí „Prometheus“ se slušným refrénem. A hitem bude titulní „Chucky“. Tahle panenka má fakt koule. Kompozici ale škodí příliš dlouhá stopáž. Sedm minut je zbytečně moc.

V každém případě se budu těšit na další nahrávky BULLDOGU. Potenciál „buldočci“ rozhodně mají!

Jan Holý