Modrá raketa vaří poprockový čaj

  • Číst 2176 krát

Kapelu Blue Rocket jsem dosud neznal. Přitom nejde o žádný nazdárky. Modrá raketa má za sebou několik nahrávek na CD, dokonce koncertní dývko a její historie se začala psát již v roce 1997. O devatenáct let později vydala album „Vařím si čaj“.
„Originální rocketrollová jednotka“ Blue Rocket desku nahrávala ve studiu Citron a Barrandov sounds, takže je jasné, že to toho jde naplno. Vydala jí agilní firma Alfedus music, která má ve svém katalogu řadu známých jmen.
Je to příjemná muzika. Hodně melodická a zpěvná. Proč tohle nehrají rádia? Nebo hrají? Nevím, já rozhlasové vlny občas ladím jen v autě. A zřejmě se mi daří najít rockovější stanice. Podle tvrzení kapely hrají „rocketroll“, to není překlep. To je vtipná úprava. Podle mě jde spíš o pop rock, který ale stojí na pevné rytmice a výrazné melodii.

Raketa se doslova zamodrá v písničce „Modrej kouř“ s tuze milým textem, která je posazená do country nálady. Hezká kombinace. Velice příjemně se poslouchá i „Maják“, ve kterém zazní ženský hlas. Takovou typicky „kabátovskou“ vypalovačkou je „Slunce a měsíc“. Podobně „písničkově“ zní „Ber si“. Opravdu se mi líbí textařský nadhled autorů. Takováto práce s českým jazykem a jeho hravost mě prostě baví.
Teď si říkám, že jsem kapelu nepředstavil. Pojďme na to: Marek Lepší – zpěv a akustická kytara, Petr Samek – kytara a zpěv, Jan Černý – kytary, Víta Chocholouš – basa a zpěv, Tomáš Lázňovský – bicí, Jindra Kotková – zpěv.
Tahle deska se poslouchala hodně pohodově. Je to opravdu příjemný pop rock, nic, co by nudilo nebo uráželo. Naopak je to šikovná muzika s neméně šikovnými texty.

Pro Rockpalace Honza Holý