Metal Craft vystřelil parádní dělovou kouli

  • Číst 2081 krát

Kapela Metal Craft ze Středočeského kraje vydala další desku a tou mě dostala do kolen. Cédéčko se jmenuje Cannonball a je to fakt dělová koule, kterou by mohl baron Prášil závidět.

Deset písniček se dělí o necelých 40 minut, které utečou jako nic. Jsem nadšen, jak kapela pracuje s melodikou a opravdu vyzrálým anglickým frázováním. Už několikrát jsem napsal, že se glam rock v Čechách a na Moravě moc nehraje, přitom ho mají našinci tak rádi. Asi by mi stačily prsty jedné ruky, kdybych měl počítat české glamrockové skupiny, které dnes stále hrají. A to bych ještě musel hodně přemýšlet, protože jsem si namátkou vzpomněl na Ostraváky Sweet Leopard.

Kapela na albu sází jednu pecku za druhou. Jednou rychlejší, jindy pomalejší. Nechybí ani ploužáček s akustickou kytarou. Velmi pěkný klip existuje ke skladbě „All for one“. Ta je fakt nadupaná. Proto si myslím, že ji kapela za klip použila velmi dobře.

Co mi moje znalosti angličtiny stačí, tak texty nevyráví nějaké světobornosti. Posuďte sami podle názvů „Touch of hell“, „I don´t wanna live in paradise“ nebo „She´s like a loaded gun“. Není přece nutné hudbou a zpěvem měnit svět, když máš nějaké svoje názory, tak se klidně můžeš dotknout pekla, nebo nechtít žít v ráji. To bych radši chtěl tu holku, která je jak nabitá zbraň. Naštěstí jsem dlouhá léta šťastně ženatý, tak bych se možná divil.

Typické motivy textů pro glam rock. Proč ne. Tohle k tomu patří stejně jako šátky kolem krku, sluneční brýle a rozevláté dlouhé vlasy.

Naprosto parádní a dokonale netuctová záležitost v našem rockovém rybníku. Metal Craft ale není skoro žádný metal. Já tam slyším spíš parádní glam rock s výborným zpěvákem, které vpřed tlačí skvělá muzika. Tohle rockové řemeslo je odvedeno velmi dobře.

Pro Rockpalace Honza Holý