Melodický hard rock projektu Karakela

  • Číst 3077 krát

Karakela snad ani není kapela, ale spíš projekt několika muzikantů z Plzeňska. A hned na úvod je třeba říct, hodně melodický projekt, který se nese na křídlech poctivého hard rocku.

Budete se divit, ale tahle deska je dílem heavymetalisty, který dal slovo s deathmetalovým odborníkem. Co z toho mohlo vzniknout? Parádní melodická záležitost s výraznými kytarovými sóly a za vydatné podoby vkusně zaranžovaných kláves.

Trošku mi to připomíná starou školu typu Van Halen nebo podobných kapel. Je to opravdu povedená záležitost, jinak bych si přirovnání ke kapele mistra Eddieho Van Halena vůbec nedovolil použít. Tohohle Amíka a jeho kamarády mám totiž tuze rád.

Eponymní deska Karakela vyšla 1. prosince 2018 a už jsem zaznamenal velmi kladné recenze. Musím říct, že právem. Na tomhle projektu se totiž podílela tahle parta Tomáš Pícl – klávesy, kytara, basová kytara, sbory, Miloš Novotný – zpěv, sbory, Carlos Sanchez – sólová kytara, Rick Mark – bicí nástroje, Lucie Čmolíková – sbory a Jaroslav Brouzda – produkce, zvuk.

Tomáše Pícla můžete znát z kapely Greymon nebo v současnosti též ze Sifonu. Jarda Brouzda je tím specialistou na death metal. Miloše Novotného jste možná zaznamenali v televizní soutěži Hlas Československa. Musím říct, že právě jeho hlas k této muzice nádherně pasuje. A přiznávám se, že tyhle „tv shit talentové soutěže“ nesleduju, takže je pro mě Miloš novým objevem. A dobrý jako!

Je to fakt pořádný retro. Tahle muzika byla v kurzu v osmdesátých letech, ale podle mě má co říct i dnes. Já jsem na osmdesátkách vyrostl, takže vás asi nepřekvapí, že se mi Karakela zákonitě musí líbit. Kapela používá taky vtipný logo, který jako by vypadlo z televizního Magionu. Pamatujete, jak jsme čekali každý čtvrtek před obrazovkou Československé televize a čekali s čím přijde moderátor Honza Rosák tentokrát. Zkuste zapátrat, na netu je toho o Magionu dost. Jo a nepleťte si to se spřízněnou Vegou, ta se vysílala ve středu. SMÍCH.

Album projektu Karakela je k mání na USB disku, který vypadá jako kreditka. Každý jeho vlastník získává též kódy ke stažení alba v dalších formátech (wav, flac, m4a) ze serveru ulozto.cz. A také nai klasickém cédé. Koncerty Karakela neplánuje, jde skutečně o jednorázový projekt, ale může se stát, že v případě velkého zájmu pořadatelů, vyrazí na koncertní pódia. Já osobně bych Karakelu rád viděl živě.

Pro Rockpalace Honza Holý