Martyho banda - CD Fata morgana

  • Číst 7161 krát

Martyho bandu tvoří polovina předcházející, ale tuším, že i nadále nebo znovu funkční skupiny L.O.S. (Lure of Senses ) z Kutné Hory. To je ale jiný příběh.
Frontman, akustický kytarista a zpěvák Martin Hon to táhne dál s dlouholetým parťákem kytaristou Karlem Borovským, a k nim se pod značkou Martyho banda přidali Lukáš Kučírek na basu a Lukáš Zajíček na bicí. Tak je to alespoň na nové nahrávce.
EP Fata morgana při stopáži patnácti minut představuje pět skladeb, které sice nezapřou své tvůrce z L.O.S., ale zde se jede malinko akusticky a lehce rockově.
Nahrávka má moderní poprockový kabát, který zvučil a točil a jako producet ve studiu LeGrill Records vytvořil Petr Lebeda. No, a to je jméno, které znáte z Rybiček 48. Ten „rybičkovský“ feeling nebo chcete-li rukopis jako vklad či otisk v nahrávce tu slyším a myslím, že publikum si Marty s bandou najde. Třeba taková Lůzr je dobrý příklad.
Písničky jsou vystavěny tak, že můžete v klidu poslouchat u kafe a stejně tak si je zazpívat na koncertu u podia s kapelou. Umím si to představit i ve filmu. Třeba závěrečná písnička Čistý list jako by z filmových titulků nějaké městské lovestory přímo vypadla. Myslím, že přesto že takovéto muziky nebo lépe řečeno muziky v téhle škatulce, na světě najdete dost, Martin má jisté charisma, které se dá rozpoznat a je to další pomyslný plusový bod pro skupinu. Jinak je to kombinace celkem příjemných melodií, ve kterých se občas jen tak brnká s akustickou kytarou aby se do toho po chvilce řízlo s až punkovou energií. A teď si to přeberte.
Petr Kohoutek
www.martyhobanda.cz