Limetal – Swingers párty

  • Číst 4161 krát

Viděl jsem tisíckrát na vlastní oči, že ten náš svět, co pořád se točí, má Boží dar, naprosto úchvatný tvar. Svět není hezká, koule či deska, svět je kosočtverec….

Text k dnešní recenzi jsem si vypůjčil z nové EP desky Limetalu – a jak kapela sama říká, svět se okolo magického kosočtverce točí co svět světem stojí. 

Muziku si pánové rozdělili a tím je deska náležitě pestrá a barevná, o neotřelé texty se opět postaral dvorní textař Jura Šperl. Nepřehlédnutelný je i rukopis aranží Jardy Bartoně. Fany nám představuje svůj široký hlasový rejstřík a musím říci, že mi k muzice Limetalu sedí!

Úvodní skladba Vaška Vlasáka Femme Fatale se nese ve středním až pomalém tempu a Fanyho frázování leze do morku kostí. To skladby obou kytaristů Swingers party (Bartoň) a Svět je kosočtverec (Šperl) jsou pěkné kvapíky s výrazněnými kytarami. Krásnou pomalou baladu Tvé znamení napsal opět Vašek Vlasák a Láry Fáry od Fanyho je opravdu klasická „limetalovská“ hymna!

Swingers párty je svěží kytarová deska s moderním zvukem, za kterým stojí Wandel Dreiseitl. EP bylo nahráno ve studiu Bomb Jak v září. Jako host se na albu ukázal Lukáš Pavlík. Sečteno podtrženo, výborné album a těším se na klip k titulní skladbě s Pepou Náhlovským. V únoru a březnu kapela vyráží na turné.

Obsazení:
Fany Michalík - zpěv
Jarda Bartoň - kytara
Jura Šperl - kytara
Vašek Vlasák - basa
Veronika Mrázová - bicí