Lady Kate – CD Best of

  • Číst 6632 krát

Recenze alba "Lady Kate – Best of" není úplně jednoduchým úkolem, zejména když jde o kompilaci toho nejlepšího, co tato Symphonic metalová kapela z Vysočiny v průběhu své existence vydala. Přesto se pokusím podělit o své dojmy.
Kapela Lady Kate vznikla v roce 2007 a během své bohaté historie vydala celkem pět alb. Aktuální sestava z roku 2023 zahrnuje Anetu "Anett" Noskovou na zpěv, Ondru "Plešouna" Němce na bicí a zpěv, Jardu "Jarise" Jelínka na kytaru a zpěv a Standa "Stanley" Habicha na basu.
Toto "Best of" album obsahuje 18 skladeb, které posluchače provedou celou diskografií kapely. Co je zvláštní, je skutečnost, že nahrávky zahrnují jak anglicky, tak česky zpívané skladby.
Nejvýraznějším prvkem na celém albu je samozřejmě hlas Anett, který dokáže zaujmout svou mnoha stranností. Od operních tónů až po sametový vokál v pomalých baladách (Inside), zatímco v rockovější skladbě "Car Crash" se proměňuje v divokou rockovou dračici. Její výkony jsou skvělým zážitkem pro fanoušky gotické hudby.
Ale nejen Anett, i ostatní členové kapely mají svůj podíl na úspěchu. Bubeník Ondra "Plešoun" Němec, kytarista Jarda "Jaris" Jelínek a baskytarista Standa "Stanley" Habich dokážou nejenom zvládnout své nástroje, ale také výborně harmonizovat se zpěvem Anett. Jejich technická zručnost a cit pro hudbu jsou evidentní.
Co se týká samotné hudby a aranží, kapela nezklame. Skladby jsou poutavé a nápadité, a autoři vědí, jak napsat písně, které osloví posluchače. Aranže jsou pečlivě promyšlené a dodávají písním hloubku a atmosféru.
Celé album "Lady Kate – Best of" je příjemné na poslech, i když bych měl za to, že není typem alba, které vás okamžitě uchvátí, ale musíte mu dát více času. Možná by se kapela mohla rozhodnout pro lepší nahrávací studio, protože celé album zanechává dojem, že je trochu zastřené. Nicméně, možná to bylo záměrné rozhodnutí, které se snažilo zachovat určitou atmosféru.
Celkově lze říci, že "Lady Kate – Best of" je poutavou kompilací, která vám připomene bohatou hudební historii této Symphonic metalové kapely. Nemusíte být fanoušky této skupiny nebo milovníky Symphonic metalové hudby, ale album za poslech docela určitě stojí.

Za zminku stojí, že Ondra "Plešoun" Němec vydal svojí knihu Zpověď rockera - Když se sen stane skutečností a naopak. Je to hodně dobré čtení, silný příběh Ondry, který si šel za svým snem, který se stal cílem...