Konfront těží z Individuality

  • Číst 2913 krát

Při pohledu na název kapely KONFRONT mě napadá, to zas bude nějakej slovenskej punk. Ale přitom se jedná o pražskou kapelu, která zpívá slovensky. Ano, je to lehce česko-slovenská parta. V obalu je uvedeno slovo hardcore. Takže nic pro mě, říkám si. Ale to se ještě uvidí.

KONFRONT nahrál desku „Individuality“ ve složení Ganzy – kytara, vokál, Eric – zpěv, Buřič – basa, vokál, Rob – kytara.

Pravda, je to pěkně nasraný hácéčko se slovenskými texty, ale této čtveřici není cizí ani slušná porce melodií. Do drážek 38minutového CD se vešlo 14 poměrně krátkých a úderných songů. Tou melodikou se KONFRONT blíží kdysi velmi populární partičce INÉ KAFÉ. Mezi melodičtější věci lze řadit úvodní „Naša vojna“ a „Pod kontrolou“. Typicky HC mlátičkou je třeba „Rovnako ako vy“.

Mezi řadou nekompromisních songů vyniká hit „Vstávaj“ a neskutečně úderná dvouminutovka jménem „Nenávist“.

Všichni muzikanti ovládají své nástroje. Nejsou to žádný zelenáči. Album se natáčelo v cd se mixovalo a mastrovalo v Negative Tunes studiu na Slovensku a vznikl velmi dobrý zvuk, který není pro tento styl až takovou samozřejmostí. Takhle to hraje jako prase, všechny instrumenty jsou krásně slyšet. Ještě musím pochválit obal, je to jednoduchý digipak s parádní kresbou Jána Konôpky.

Dobrá práce, chalani!

Pro Rockpalace Jan Holý