Kohout plaší smrt – Úplně šťastnej

  • Číst 6626 krát

Vstupujíc do světa punkové hudby, kterou obvykle nevyhledávám, jsem byl příjemně překvapen energií, kterou mi nabídl nový nosič této kapely z Liberce, CD s názvem "Úplně šťastnej". S příjemnou délkou necelých třiceti minut a deseti autorskými skladbami se jedná o kompaktní zážitek, který mě zaujal od prvních tónů.

Jedním z výrazných prvků, který zvedá album nad průměr, je skvělý přístup kapely ke své hudbě. Oceňuji, že Kohout plaší smrt si nehraje na proroky, revolucionáře a vizionáře a nebere samu sebe zas tak vážně. Tím vytváří příjemné prostředí, kde veselé texty spolu s jednoduchou, avšak příjemnou a svěží muzikou tvoří skvělou kombinaci. Mnohé z nich jsou pro „taneček“ pogo jak dělané. V polovině alba jsem si uvědomil, že mě toto CD dost baví, a tak "šlo" ihned na druhý poslech.

Všech deset skladeb přináší milý hudební zážitek, začínaje od originálního "bučení a zvonění kravských zvonců" a veselé "Já vím", přes skvěle odsýpající "Večírek", až k závěrečné "Svítání".

Hned při prvním poslechu jsem měl čtyři favority: klipovku „Každej den“, "Proč" s nečekanou hudební změnou v závěru, "Čas" a "California", které zaujmou svou pestrou paletou hudebních prvků a originálním přístupem.

Jediným zklamáním je nedostatek informací a textů v bookletu alba. I když je Krtkovi poměrně dobře rozumět, více detailů by bylo vítáno. Zajímavým faktem je, že kapela vydává album po deseti letech a poprvé jako trio, které notabene komplet zpívá, což přidává další zajímavost do celkového dojmu. Mimo již výše zmíněného Krtka (zpěv a basa), Honza (kytara a doprovodný zpěv) a Béba (bicí a doprovodný zpěv)

Celkově lze konstatovat, že "Úplně šťastnej" je album plné energie, radosti a originálního punkového ducha. I když nejsem punkovým nadšencem, toto album mě přesvědčilo svojí autentičností a schopností bavit.
Nahráno ve Studiu Svárov  Michala Šindeláře.