Kohn - Patřím dálkám

  • Číst 6582 krát

Plzeňská rocková scéna se může pochlubit zajímavou kapelou a tou je Kohn, která se rozhodla posluchačům připravit skvělý rockový koktejl v jejich zatím posledním albu - Patřím dálkám. S patnácti poutavými skladbami nabízí posluchačům nejen rychlé a energické kousky, ale i emotivní balady, jako je titulní "Patřím dálkám" či "Ráj".

Co na albu opravdu zaujme, je zřetelná zkušenost muzikantů, kteří se pohybují na plzeňské hudební scéně již od dob oblíbených tanečních zábav. Přestože jsou tito muzikanti většinou spjati s tancovačkovým žánrem, nebáli se na albu prozkoumat nové hudební cesty. A zde právě spočívá kouzlo jejich nového alba – nesklouzává do obvyklých tanečních žánrů, ale přináší něco čerstvého.

Skladby na albu jsou mimořádně svěží a překvapivě pestré, přestože album obsahuje 15 skladeb, nenudí. Zajímavým prvkem jsou výborné kytarové pasáže, které hudbu obohacují a dělají ji sluchově atraktivní. Právě tyto pasáže dokážou posluchače uchvátit a vymanit se ze stereotypu podobných kapel.

Nelze nevzpomenout na skvělý úvodní track "Křídla andělů", který nabízí skoro speed metalový zážitek s výrazným kytarovým motivem, který se vryje posluchači pod kůži. Elektronický úvod a první tóny mi lehce připoměly slavný hit "The Final Countdown" od Europe, pak už ale nastává ta parádní jízda. Jinak celé album se nese v hardrockovém tempu..

Zvláštní zmínku zasluhuje hlas Tomáše Navrátila, který spolu s kytarou představuje velkou přidanou hodnotu alba. Jeho výrazný a emotivní projev dodává skladbám na síle a originalitě. Výbornou atmosféru vytváří i hosté, kteří přispívají svými hlasovými vložkami, ženský doprovod od Noemi Mlynaříkové v "Ve stopách osudu" a bývalý člen "Sifoňáku" Vašek Šelmát v "Pojď s námi pojď". Nelze opomenout ani stálého (a nejmladšího) člena Kohn, klávesáka Honzu Ružičku, který se "střihnul skoroduet" v  písni "Strom" s Tomášem.

Celkově vzato, album od Kohn je skvělým překvapením, které vyniká nejen po hudební stránce. Muzikanti mají jasný hudební směr a odvahu vybočit ze zaběhlých kolejí.