Kapela HEADFIRE zraje jako pověstné znojemské okurky

  • Číst 5704 krát

Kdo by neznal Znojmo a jeho skvělé nakládané okurky a proslulé vinobraní, velmi oblíbenou vinařskou znojemskou podoblast v tomto krásném historickém městě na jihu Moravy. Ale kdo zná kapelu HEADFIRE? Těch znalců bude podstatně méně, ale to se možná brzy změní. Tato speed heavy metalová parta mě dostala svým nasazením a hráčským umem.

„Nářez do smrti“ se jmenuje aktuální deska, která vyšla na Den dětí 1. června 2024. A je to fakt speed heavy jízda a nářez od začátku až do konce. „Tak to má bejt, na plnej rejd“, zpívá se ve stejnojmenné úvodní pecce. A na plnej rejd jede kapela celých 43 minut. Na rychlosti nesleví ani chvíli. Balady se tady nedočkáte. Přesto album nenudí ani chvilinku.

Nečekejte taky žádné klávesy nebo symfonické prvky, HEADFIRE hrají super rychlý heavy metal v klasickém rockovo-metalovém složení dvě kytary, basa, bicí, zpěv. Kdo se tedy o nahrávku zasloužil Luboš „Škleboš“ Kozdera – kytara, zpěv, David Diviš – kytara, Martin Pohanka – basa, David Klimek – bicí.

Pro HEADFIRE je to třetí deska. Slyšel jsem před časem něco málo z předchozí tvorby a musím říct, že kapela zraje jako ty nakládané okurky, ty jsou nejlepší taky až později.

Doufám, že se touhle partou pro mě z druhého konce republiky někdy uvidíme naživo. Až někde uvidíte plakát s logem HEADFIRE, příznivci staré dobré kapely HELLOWEEN, buďte ve střehu. Heavy speed jde vážně hrát silně melodicky i bez kláves a symfonických výmyslů. Nic proti symfonickému metalu, ale HEADFIRE hrají starý dobrý heavy speed se vším všudy.

Pro Rockpalace Honza Holý