K2 – tři krásné jezinky vábí

  • Číst 2866 krát

Kapela K2 byla založena roku 2005 třemi mladými muzikantkami, které mají od té doby na svém kontě již dvě alba s vlastními českými i anglickými písničkami. Skupina odehrála za dobu své působnosti již přes tisíc koncertů nejen v České republice, ale také v sousedních zemích, a dokonce i v Bulharsku. Jen v roce 2013 vystoupily Kádvojky na více než 70 akcích. Dívčí parta K2 se úspěšně zúčastnila i mnoha hudebních soutěží (Emergenza, EvropaHit, Naděje Beatu…). V tuto chvíli připravují holky pod dohledem producenta Lukáše Chromka třetí autorskou k desku k desátému výročí jejich působnosti na české hudební scéně a v červnu vypustily do světa nový videoklip k singlu s názvem V utajení.

Sestava jeziněk K2 :
Klára Gajová - elektrická kytara, zpěv
Michaela Vrzalová - baskytara, zpěv
Monika Ottová - bicí 

Jen dva prstíčky si ohřeju a zase půjdu - jen pár písniček si poslechnu - si říkám, když okukuju booklety … prdlajs, poslechnu si to celý už kvůli těm třem pěkným jezinkám.

Na třetí CD by mohl být booklet už trošku lepší, bohatší třeba o texty a hlavně o fotky. Wauu, hned to na mě vyskočilo na první signální – ty si moje láááááska, pěkně mě vábí jezinky.

Při druhé mi zase na chvíli zafungoval rozum, marně jsem tápal v paměti, co mi to připomíná, až jsem přestal pátrat –„jsem jen kopií její kopie“

Třetí, se mi už trochu slejvá dohromady s ostatníma, nechci se dotknout feministek, všechny texty se točí okolo vztahů muže a ženy nebo spíš dívky a chlapce, přikládám to mládí těchto dívek. Nechci tím samozřejmě říct, že nemají v hlavě nic jiného než kluky. Ale vlastně, proč ne? To mi zřejmě určuje i cílovou skupinu pro tuto kapelu. Těžko to zaujme starého ostříleného rockera nebo metalistu, ale to není účelem.

Trošku mě občas zaráží zvuk kytary a i basa mi připadá taková nějaká nakřáplá, neuhlazená ale to je asi jen můj dojem.

„Dejchám tvý jméno, i když spím“ trošku vybočuje z ostatních skladeb, hlavně po hudební stránce. Jinak mi připadají všech skladby docela dost podobné.

Myslím, že děvčata dozrávají a že další jejich hudební počiny budou čím dál víc zajímavější a nebude trvat dlouho a uvidíme je i v telce, tedy jestli už tam nebyly. Sleduji vývoj mnoha kapel a jsem si jistý, že o nich ještě hodně uslyšíme.

Pro Rockpalace Martin Hruška