Dr. Hekto mi ukázal Novou zem

  • Číst 6602 krát

Velkou neznámou je pro mě kapela Dr. Hekto z Nového Jičína, přitom její kořeny sahají až do roku 1993. Na svém profilu na Bandzone se hlásí k hard rocku, a to by se mi mohlo líbit. Aktuální CD Nová zem je již čtvrtou položkou její diskografie. Taky fotka v jinak nepříliš graficky zdařilém digipaku napovídá, že Dr. Hekto nejsou žádní zajíčci.
Desku nahrála tato sestava Rosťa Halašta – zpěv, kytara, Honza Pohořelský – kytara, Mára Sváček - basa, vokály, David Schickl – bicí, vokály. Hosty na nahrávce byli Pavel Pístecký – klávesy a Míra Andrassy – kytara.
Můj instinkt mě opět nezklamal. Je to dobrá nahrávka, poctivý hard rock, který přitom zní naprosto moderně. Nejde o nic archaického. Kapela koketuje lehce s metalem. Umí řádně zrychlit a přitvrdit. Trošku tam cítím staré party typu AC/DC, ale není to tak, že by kluci z Dr. Hekto někoho ze svých vzorů kopírovali. Jen hrají prostě podobnou muziku, co taky furt vymýšlet nového.
Tvorba Dr. Hekto mi taky trochu připomíná mou oblíbenou královéhradeckou kapelu Manual. Je tam znát hlavně hlasová podoba a taková ta láska a nadhled zkušených muzikantů k hard rocku. Texty přináší příběhy ze života, o filozofii ani náboženství tady fakt nejde. Prostě, pohoda, žádný stres. „Na co sáhnu, to mi jde“ nebo „Dám si jedno pivo“.
Tahle nahrávka má dvě slabiny, obsahuje jen 8 skladeb a stopáž dosahuje pouhých 33 minut. Nenudí mě ani náhodou, těším se na další nášup.
Pro Rockpalace Honza Holý