Toxic Paradise EP: Všechno a nic (2020)

  • Číst 6999 krát

Tak pozor. Tady se asi něco děje.
Toxic paradise je kapela s věkovým průměrem 21 let, ale nahrávku na takové úrovni jsem tedy nečekal. Plnohodnotný mazec.
Tedy, kluci to pojali jako album, ale se stopáží 30 minut se jedná o devítiskladbové EP.
Valí moderní metal, kdy jsou písničky postavené na tvrdých riffech, které se opakují ve smyčkách a občas je překryje náznak melodie ve zpěvu.
Přestože je celá nahrávka v češtině, nejvíc se mi líbí iPhone bitch. Je to i nejmelodičtější písnička. Sloky riffové a melodický, chytlavý refrén. Pokud se bude točit video, tak tohle je jasný adept.
Chlapi jedou ve čtyřech, kytara, basa, bicí, zpěv a hraje jim to sakra dobře. Kytarová sóla nečekejte, jak jsem uvedl, jde o do smyček naskládané riffy, ale ty mají sílu a za sebou mají vynikajícího bubeníka. Riziko téhle muziky je v tom, že po hodině nemusíte rozeznávat jednotlivé skladby od sebe, ale pokud se vývoj kapely nezastaví a časem třeba to, co hrají proloží i nápady „odjinud“ , tak mají sakra dobře našlápnuto a to znovu připomínám, že jim je kolem dvaceti. Už teď smetli spoustu jiných, služebně starších kapel.
Se zvukem se opět dá laborovat, takže berme jako fakt, že je jaký je a je velmi dobrý.
Hezký je i nápad na obalu i když jeho zpracování úplně nesedí k muzice kapely, ale tím se nenechte zmást. Ten nápad s lampou, která osvětluje trochu jiný svět než ve kterém stojí, se mi líbí.
Osobně mi trochu chybí víc melodií, jako ingrediencí v celku, ale jinak tady není do čeho kafrat.
Pokud je moderní, našlápnutý, riffový a dobře zahraný metal vaše škatulka, budete spokojeni.
Já můžu kapele jen pogratulovat a popřát vše dobré do další práce.
https://bandzone.cz/toxicparadise

Pro Rockpalace