Instrumentální Antonín Strnad a jeho Genesis

  • Číst 7988 krát

Kytarista Antonín Strnad nahrál další kolekci svých skladeb. Opět se o nahrávku postaral Václav Váchal z Kdyňského nahrávacího studia, který zajistil mix i mastering. Záznam čítající 51 minut má zvuk postavený na kytaře, což je jistě pochopitelné.

Opět se jedná o instrumentální tvorbu a budu se opakovat, nejde o žádnou kytarovou onanii. Jsou to písničky, kterým jen chybí slova. A na tom by bylo vhodné zapracovat. Strnadova tvorba je hodně melodická. Obal desky neobsahuje informace o tom, že by se na ní podíleli jiní muzikanti než Tonda. Zřejmě jde o „one man project“, neboť se jeden člověk postaral o veškeré kompozice i nahrávání.

Aktuální deska nese název „Genesis“. Nebudu vyjmenovávat jednotlivé skladby. Ale zmíním se o některých názvech, které stojí za zamyšlení. Třeba název skladby „Na zlé nevzpomenu“ mi mluví z duše. Opravdu si nepamatuju, s čím jsme byli já nebo moje holky kdy nemocní. Prostě to zlé zapomínám a jsem za to rád. Dá se takhle mluvit o pozitivním vztahu k životu? Snad trošku jo.

„Ten den je právě dnes“ mi připomíná heslo, kdy jindy než teď, kdo jiný než já, kde jinde než právě tady. Tady a teď. Alfa a omega.

Hudbu Antonína Strnada si dovedu představit ve filmu. Je pozitivní i zadumaná. Hodila by se ke komediím, ale možná ani dramata by nepřišla zkrátka. Poslouchá se velmi dobře. Můžete si ji užít jako hudební podkres k nějaké práci. Na pohodu, žádnej stres. Nebo se zavrtejte do ušáku a vyposlechněte si toto album dopodrobna i se všemi kudrlinkami. Doporučuji!

Pro Rockpalace Honza Holý