Ina Urbanová? To by šlo!

  • Číst 2199 krát

Rocková dračice Ina Urbanová o sobě dává po delší době opět vědět. „Tak takhle asi jo…“ je deska plná příjemných rockových písníček. Na tomhle cédéčku se podílel i Aleš Brichta a slavných hostů zde najdeme víc. S Inou si zazpíval třeba Vláďa Šafránek, Richard Tesařík, Ivan Vodochodský, Václav „Upír“ Krejčí a Zuzana Stirská.

Všechny hlasy se objevují ve čtvrté písni „Atentát na lásku“. Brichta si s Inou střihne ještě v „To nejsi ty“ a v „Psychu“. „Šafrda“ se objevuje v závěrečném bonuse „Doteky“. Jinak si vystačí sama Ina se svými boys, mezi nět patří kytaristé Franta Soldan a Zběněk Haase, klávesista Petr Maliňák, basista Miki Žďánský a bicák Roman Haase. Samá známá jména, tak trošku all star band. Ina si podobnou kapelu zaslouží. Její hlas mám opravdu rád.
Většina kluků z kapely se podílí na desce i autorsky. Jsou to pohodové rockové písničky, jejichž texty mají hlavu a patu. Rád si to někdy poslechnu naživo. Deska zní moc fajn. Škoda přeškoda, že tyhle písničky asi z rádia moc neuslyšíme. Je to inteligentní muzika, které v éteru moc není.

Těžko vypíchnout jednu písničku, všechny mají něco do sebe. Hezká slovní hříčka zazní v textu „Dám ti…? Nedám…“. Libí se mi i již zmíněná „To nejsi ty“. Moc příjemně zaduje taky „Vítr“. Nechybí ani balada „Iluze těl“, u které mě zaujal text autorské dvojice Petr Korál a Ina Urbanová.

Předposlední „Co tě znám“ zní lehce tvrďácky, ale taky je to nejkratší písnička na tomto cd. Jako bonus album uzavírají „Doteky“. Odkud já jen tuhle písničku znám? Slyšel jsem ji někdy dřív nebo ne? Doplní mě někdo?

Pro Rockpalace Jan Holý