IFA rock – Ideálně Famózní Amatéři

  • Číst 2659 krát

Tak o sobě píše západočeská kapela z Chotěšova,  od které jsem dostal na stůl jejich  druhé CD – Expedice za hranici vesnice, které bylo nahráno v Klatovech ve studiu ExAvik.

Kapela je tvořena 5 muzikanty a na CD mají dva hosty:

Honza Weiss – zpěv
Tomáš Weiss – basa,zpěv
Štěpán Louda –bicí
Jan Riško – kytara
Michal Matějka – kytara,zpěv

Hosté:
Terka Romanová – zpěv
Pepa Smačka - bicí

Placka obsahuje 10 kousků tak se do toho pustím.

Supermarket – rocková pecka s takovým punkrockovým popěvkem, aspoň mi to tak připadá.

V dalším kousku „Tak to chodí“ mě zaujme především baskytara, nezvykle výrazná – kontrastní  ke kytaře, moc zajímavé.

Ze začátku mi tahle placka připadala dost tuctově, ale po pár skladbách jsem se zaposlouchal do příjemného bigbítu a zajímavých textíků. A u třetí věci jsem byl doslova chycen do lasa, hlavně úvodním riffem, sice pak to spadlo někam jinam, ale ten riff se vracel. Moc tomu nerozumím, proč nezůstali u toho párplovského riffu a sklouzli jinam. V tom jsem zaregistroval ženský hlas a bylo mi jasno. Škoda, asi jsem čekal něco jiného…to se už tak někdy i v životě stává, něco čekáte a něco jiného vám to dává. To samé se mi se mi děje u dalšího kousku „Budeme si blíž“ chvilkami jakoby nástup do pořádného rocku a pak to změkčení. Ale usoudil jsem, že to tak asi chtějí a proti gustu žádný dišputát, jak prý říkávali babičky. A tak je to přeci v pořádku.

„Myslivec – surovec“ – tak tohle se mi ale moc líbí, konečně to šlape tak jak se líbí mě. Tak proto je každá dobrá muzika zajímavá,  protože se nemůže líbit úplně všem a co člověk to jiné chutě a jiný názor. Tady je to hodně znát, že mohou zaujmout širší okruh lidí.

Taky jsem očekával nějakou baladu, na tuhle fošnu a k téhle muzice by jich sedlo i více. Až u sedmého kousku (ne piva) jsem se dočkal.  A stálo to za to, krásná houpavá melodie, která vygradovala u refrénu a hodně mě zaujala. A ten závěr mě úplně dostal, konečně jsem uslyšel i dvojšlapku, sice to šlo do ztracena, ale to nevadí…počkám si na pokračování u další CD.

To samozřejmě jsou jen moje pocity při poslechu. Tahle kapela určitě má spousty fanoušků , poněvač jejich muzika je chytlavá a já nemůžu za to že jsem tvarovanej z jiného těsta.

Placku uzavírá skvělá bluesovka „Ve sklepě v baru“. Úplně si představuje krásnou ranní hodinku po skvělém večírku.

Pro Rockpalace Martin Hruška