Hlahol hlaholí Neserzem

  • Číst 2696 krát

Historie kapely HLAHOL z Teplic sahá až do roku 1984. Za více než 30 let kapelou prošla řada známých muzikantů. Ale to si můžete přečíst na profilu skupiny na Bandzonu. V současné době hlaholí Milan Korda – basa, zpěv, Milan Ileš – kytara, Lubor Ileš – kytara, Dan „Hafo“ Haftstein – bicí.

Nepodařilo se mi dohledat, jak košatá je diskografie HLAHOLU. Ve své sbírce mám jen demo z roku 2009 a o pět let později vyšla deska „Neserzem“, která je předmětem této recenze.

Předně musím říct, že podobnost s další teplickou „neznámou“ kapelou KABÁT, je čistě náhodná, ale ten „špalkovský“ nadhled v textech tam určitě je. A taky muzika je fajn, odlehčená na pohodu, není třeba tlačit na pilu. Jde to i s klídkem a nohama na stole.

HLAHOL se nikdy netajil svou nákloností k AC/DC a MOTÖRHEAD. Je to jenom rokenrol. Proč ne? Tyhle party mám totiž taky moc rád. A v jednoduchosti je síla. Na tom není nic špatného ani hanlivého.

Kapele nechybí nadhled, který je cítit z textů i z celkového projevu. Píseň „Rep“ je třeba částečně rapovaná a nezní to vůbec blbě. Velice vtipně zní text songu „Víťa Vávra“. „Víťa Vávra ránu dává, takovou až ti ofina spadne do očí“. Zpověď labužníka, to je „Žrádlo“. A „Káry“ jsou vyloženě stadionovej hit. Prdel přestává s příchodem matek našich manželek „Smrt tchýně“. To je text vyloženě podle hesla: Tchýně a uzený…

Mně se HLAHOL a myslím, že se bude líbit i příznivcům citovaných kapel.

Jan Holý