Hejtman - Vítejte v pekle

  • Číst 6928 krát

Album "Vítejte v pekle" je jako hudební nářez přímo do žil! Kapela nám namíchala hudební koktejl, který vás uchvátí svou energií a výrazem. Již na první pohled vás zaujme skvělý obal, který napovídá, že se chystáte na něco neobyčejného. A skutečně, od samého začátku až do konce vás energie alba nepustí.
První skladba "Vítejte v pekle" rovnou nastavuje laťku a drží ji až do posledního taktu hodně vysoko. Sice je patrný vliv Motorhead, ale kapela stále drží svůj vlastní styl. Kytarové pasáže jsou excelentní a refrény překvapují svou originalitou. Po mnoha posleších stále nenacházím slabší místa, ba naopak, objevuju stále nové věci. Překvapivé jsou výborné refrény, nebo použití sborů ať v úvodní Vítejte v pekle nebo Píseň černých vran. Přesto, že má album neuvěřitelnou tvrdost a rychlost, nebo právě proto vyniknou výborné kytarové motivy, které opět dělají album něčím nevšedním (Píseň černých vran).
Texty jsou dalším silným prvkem tohoto alba. Sice jsou syrové a obsahují vulgarismy, ale nejsou to jen prázdné fráze a kliše. Autor zjevně má co říct a dokáže to podat s vynikajícími texty a frázováním. Mnohé skladby mají hlubší obsah, jako například "Roma Victor věnovaná římské XIII legii Gemina Augusta" nebo "In Memoriam", která je poctou legendárním hudebníkům jako jako Lemmy, Jeff Hanneman, Vlad Balsphemer.

Deset skvělých skladeb, které nepostrádají energii, dravost a až rebelii/nasranost (co bylo kdysi značkou punku), dělá z tohoto alba skutečný klenot. Muzikanti excelují a Ygraenův drsný a chraplák je třešničkou na dortu. Výborně zmixované, zaranžované, zvukař odvedl výbornou práci.

 

Tohle album neprošumí hlavou jako desítky jiné, pokud ho budete poslouchat vícekrát, sami se přistihnete, jak si budete broukat s kapelou, což se mi často nestává. Kapela si zaslouží pozornost promotérů a fanoušků. A co je mým favoritem – tady je to kompletně celé album!