Forrest Jump Neminem

  • Číst 2760 krát

Kapela s vtipným názvem FORREST JUMP oblažuje své posluchače již od roku 2001. Za tu dobu vydala šest desek včetně několika singlů. Všechny mají úderný a jednoslovný název. Nejinak tomu je u novinky z loňska, která nese název „Neminem“. Forresty jsem viděl několikrát živě a ve své sbírce mám i nějaká jejich alba. Nebyla to nezajímavá muzika, ale ani nic z čeho bych juchal. Prostě mix hardcoru a crossoveru. Jsem zvědav, co mě při poslechu nové desky „Nemine“. Pojďme se podívat této partě z Bučovic podívat na zoubek.

Pojďme na to! Cédéčko „Neminem“ je zabalené do zajímavě pojatého digipaku. Deset skladeb se dělí o celkovou porci 34 minut. V poslední době se stalo módou, vydat album, které nemá ani 40 minut. Stále ještě aktuální Forresti patří ještě k těm delším nahrávkám.

Na první poslech mě zaujalo, že FG hodně přidali na melodice a taky zpěvy jsou daleko barevnější. Výjimkou nejsou ani vícehlasé vokály.

Deska vznikla v sestavě Pepa Michálek – hlasy, Mira Kosa – kytara, Silva Müller – bicí, Marek Loučka – basa, samply, ruchy, Ivko Vrána – kytara. Pěvce můžete znát jako moderátora Czech Blade na TV Rebel.

Z nahrávky vyčnívá balada na samotném závěru desky, která nabízí poněkud Cimrmanovskou otázku „Kdo hlídá hlídače“. Převážně poklidně zní také píseň „Meriarty“, kde Pepa zpívá taky civilním projevem. Zaujal mě též song „Počítán“, ten má grády a text má hlavu a patu. Dobrý! A nejvíc hopsavý je „Zvrat“. Tyhle hopsinky nejsou pro mě. Na to už jsem starej. Nutno podotknout, že tohle je fakt nejhopsavější věc desky. Kluci asi taky stárnou :-) Ne, zas tak zlý to nebude. Hraje jim to pořád naštvaně a síly mají na rozdávání.

Skákat by se dalo i při přiznání zpěváka, který tvrdí: „Závidím“. Ale tak zlý to taky nebude. V tomhle songu šplhá vokál Pepy do výšin. A slovním cvičením je titulní „Neminem“. To je fofr, to je fofr. V refrénu je slyšet melodický zpěv. Text se mi taky líbí. Takže taky dobrý.

Když to shrnu, tak „Neminem“ je určitě nejmetalovější deska FORREST JUMP, ale zároveň se neodpoutala od crossoveru a hardcoru natolik, abych mohl prohlásit, že jde o metalovou kapelu. Není to špatný, posuďte sami.

Jan Holý