Fiasko - Tady a teď

  • Číst 6795 krát

Klatovská čtveřice Fiasko vydává novou placku s názvem Tady a teď.
Tím je v podstatě řečeno vše, co chce kapela toto nahrávkou ať už přímo nebo oklikou sdělit.
Stylově se jedná o našláplou energickou muziku Někde mezi R48 a Offspringem. V tuto chvíli to má blíž k těm druhým jmenovaným, řekl bych. To ale neplatí o první, titulní Tady a teď.
Tématicky se od začátku pohybují songy ve smyslu: „Neříkejte nám co dělat, jak žít a my si užijeme teď a tady“. No, budiž. Míří to na mladé rebely. Proč ne. Je slyšet, že to má kořeny v punku, ale pro mě to punk už moc není. Na to je to vše moc uhlazené. Punkovou kulturu popelnic tu už nenajdete.
Na druhou stranu, ať kluci hrají, co chtějí, není to bordel a deska zní dobře. Líbí se mi ten zvuk.
Celkem mi to místy evokuje vzpomínky na v USA úspěšné 3 Doors Down. Jedno jejich album mám dost rád.
Jinými slovy tu není moc na co držkovat. Největší otazník stejně na konec bude ten, jestli vás tato škatulka baví nebo ne. Struktury písniček jsou vystavěny tak, aby zabíraly na dav pod podiem a víceméně je smyslem pobavit sebe a fanoušky. Zklidnění přijde u sedmého Lovesongu. A je to celkem fajn změna. Jinak ten „frmol“ podporuje i povedený, veselý obal alba, kde se mladý výrostek v kšiltovce řítí z kopce v kolečku se smrtkou za zády a zatímco on jí drží kosu, smrtka si jízdu užívá s pivem v ruce. To celé v komiksovém stylu. Povedené.
Máte tu deset písniček, tak to zkuste dát v celku, jak se patří.
Mějte se.
Petr Kohoutek