ENOLA GAY – Vzpomínka (2014)

  • Číst 1974 krát

Kapela je pro mě naprosto nepopsanou kapitolou. Historie praví, že jako Enola Gay byl přezdíván bombardér, který dopravil atomovou bombu na Hirošimu.

Proto k nahrávce přistupuju bez jakýchkoliv předsudků. Na první pohled mě zaujalo, že kapela vsadila na práci výtečného studia Citron a producenta Petra Slezáka. Tato kombinace je totiž zárukou kvality. V této souvislosti dávám do vyhledávače, odkud kapela pochází. Z Mladé Boleslavi to měli kluci do ostravského studia víc jak 320 kilometrů. Je vidět, že svoji tvorbu myslí vážně a neváhají investovat do nahrávky slušné peníze. Dozvídám se také, že EG má za sebou demo. A toto je oficiální debut. CD má tu správnou atmosféru. Nechybí šlapavé songy ani baladické momenty s hitovým potenciálem.

Po hudební stránce se jedná o rock metal. Kluci na nahrávce působí sehraným dojmem. Mají značný skladatelský potenciál. Umí postavit pěknou melodii. To je patrné v titulní skladbě Vzpomínka. Ta šlape jak hodinky, nechybí parádní sólo a zapamatovatelný refrén. Věřím, že zabírá na posluchače i na četných koncertech, které Enola Gay objíždí. Dovedu si představit, jak s kapelou zpívá celý sál. Výbušnou peckou je Zpověď. Kytary kvílí a do toho zní hymnický refrén. Podle mě jde o největší hit tohoto alba.

Pětadvacetiminutová nahrávka mě mile potěšila. Enola Gay může v budoucnu potvrdit předpoklady dané debutem a prosadit se v širším plénu. Osobně se budu těšit na další porci „bombardování".

(HONZA HOLÝ)

CD KE STAŽENÍ ZDE