Druhé album DIGGER mě příjemně překvapilo

  • Číst 7333 krát

Anglicky zpívající kapela DIGGER ze Stříbra vydala druhou desku „As above, so bellow“, což se dá přeložit jako „Jak nahoře, tak dole“. Osm songů okupuje plochu 34 minut, které utečou jako nic. Po stylové stránce se jedná o netuctový metal s výrazným zpěvákem.
Partička ze západních ČECH mě velice překvapila dost netradiční muzikou. Hlavně zpěvák, jako by vypadl z nějaké party ze Seattlu, která hrávala takzvaný grunge rock. Jenže DIGGER NENÍ „gránž“. Ty protahované koncovky v kombinaci s metalovou muzikou jsou moc fajn. Trošku mi to připomnělo mohelnický DENET a jeho desku Terrestrial dying. Jenže to byl technický thrash metal se specifickým zpěvem. Pěvec DIGGER chvílemi křičí, i „sketuje“ (v závěrečném songu „Juggernault“), ale v každém případě zpívá velmi dobře. Z bookletu jsem bohužel nevyčetl, kdo je hlavním vokalistou souboru, takže se podívejme na celou stavu.
Tu tvoří tři Vaškové. Václav Pelc – kytary a zpěv, Václav Sterner – basa a zpěv, Václav Kořínský – bicí a zpěv a František Faško – kytary a zpěv.
Jako nemastná, neslaná mi přijde grafika obalu. To hudba na disku zaznamenaná je podstatně lepší. DIGGER je v angličtině kopáč a tato kapela ze Stříbra to kope opravdu dobře.
Pro Rockpalace Honza Holý