Dogma Art - Vzkříšení

  • Číst 6634 krát

Pokud hledáte něco, co vás pohltí a zanechá vám adrenalin pulzující v žilách, pak je nové album "Vzkříšení" od kapely Dogma Art je právě to, co potřebujete. Tato deska nabízí směsici ryzího hard rocku s prvky metalu a nebojí se ani vyrazit až do teritorií thrash či hardcore, přičemž je kapela hnána výbornou kytarou se skvělými kytarovými riffy a nekompromisními bicí.

Nad tímto bouřlivým mořem hudební energie stojí hlas frontmana Láďi Škaroupky, který se pohybuje od klidného, místy prorockého, dokonce až ďábelsko-živočišnému výrazu (Návštěvník). Jeho interpretace přidává skladbám další úroveň a dynamiku s energií, která jednoduše k muzice sedí.

Ale nejde jen o hudbu. Texty skladeb, které si tentokrát napsal sám Láďa (za mne bohudík), jsou skvělým doplňkem k hudebnímu zážitku. Přinášejí hloubku a emotivní náboj, který ještě více prohlubuje propojení posluchače s muzikou.

Samotná hudba je fenomenální, zajímavá, nenudí a staví na výkonu zkušených muzikantů. Každý prvek je pečlivě promyšlen a proveden s precizností, což se odráží v každém taktu a notě. Dokonce se mi zdá, že každou skladbou nabývá na tvrdosti.

Navíc, Dogma Art se postarala i o parádní estetiku desky. S mnoha stránkovým bookletem a celkovým designem digipacku si výrazně drží pozornost posluchače. Stejně zaujme ještě papírový obal na digipack s logem kapely.

Celkově lze říci, že "Vzkříšení" je nejen skvělým hudebním zážitkem, ale také důkazem umělecké vyspělosti a vášně kapely Dogma Art a věřím, že název Vzkříšení nebude jen symbolický. Toto album prostě stojí za to poslouchat a prozkoumat do poslední noty a posledního tónu. Dogma Art, ač hardrockový veterán má co říci stále ještě dnes.