Dissection - Král času 2018

  • Číst 2023 krát

Ještě žádná z těch několika málo nahrávek, které jsem recenzoval, mi nezamotala hlavu tak jako tahle..
Měl bych psát o tom, co na desce JE, aby člověk věděl, co ho čeká, jenže mám pocit, že je tu příliš mnoho věcí, které by měly být jinak.
Asi chápu kluky v tom, co hrají, co asi chtěli udělat. Pokud se pletu v tom, co tu napíšu, dejte mi vědět a já napíšu opravnou verzi, a třeba si všimnu něčeho, co mi zatím uniká..
Tedy od začátku.
V sestavě bicí, basa, kytara + zpěv hrají Dissection ve třech lehce agresivnější metal a občas to okoření temnějšími zvuky jako např. v intru. Najdete tu v necelých 35 minutách právě to a sedm původních kusů. Podle infa na obalu si vše mimo grafiky udělali sami. No a tady asi bude někde to, s čím mám ten největší problém tohoto alba. Nevěřím, že ta nahrávka vznikla v nějakém studiu, kde by se náběry udělaly poctivě, a u mixu seděl někdo, kdo ví co a jak. Celé to zní tak chemicky, že si myslím, že to celé vzniklo někde v pokojíčku nebo na chatě rovnou do compu přes nějaké pluginy. Což o to, i to je možné, ale ty zvuky se myslím moc nepovedly. Stejnou potíž mám u bicích. Kopák je podle mě uměle udělaný pouze v počítači. Ale hlavně je na desce několik chyb v editaci. Pár tisíc korun za zvukaře, který to vše pohlídá a udělá z toho finální verzi, by se najít chlapi, mohlo. Stejně tak bych doporučil najít si zpěváka na plný úvazek, který se bude starat jen o zpěv a bude s hlasem aspoň trochu pracovat. Sorry. Naopak se mi líbí zvuk basy.
Co ale musím ocenit je to, že se chlapi vůbec snaží dělat něco svého, něco tvořit a nahrávat a nehrnou jen nějaké odrhovačky k pivu. To dá fakt dost práce.
Jak jsem začal, tak skončím..
Asi chápu, co jste chtěli udělat a možná se pletu, ale příště rozbít prasátko a jít nahrávat pod dozorem někoho, kdo bude mít nadhled a odstup od kapely.
Přeji hodně zdaru do budoucna.

Pro Rockpalace
Petr Kohoutek