Dehydratace - Na suchu

  • Číst 6683 krát

Na hudební scénu vstupuje kapela Dehydratace z Ostravy, které vznikla v roce 2019 se svým debutovým albem, které nabízí hned dvanáct ryze autorských skladeb. Osobně vnímám desku jako „rozháranou“, což může být záměrným prvkem skupiny. Pohybujeme se zde někde na hranici rocku a punku s příměsí „skačkových“ prvků. Kapela sama označuje svůj styl za alkopunk. V punkové části nechybí patřičná rebelie a nasranost, zatímco rockovou část ladí kytarové melodie.

Album určitě není bez zajímavých nápadů, ale zdá se, že by kapela mohla více experimentovat s aranžemi, aby tyto nápady lépe vynikly. Vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu, lze jim odpustit, ale do budoucna bych doporučil věnovat větší pozornost masteringu.

Zajímavé je střídání vokálního obsazení mezi Betty a Kubou, kteří se také podílejí na baskytarových liniích. Toto střídání přidává do alba zajímavou rozmanitost. Na bicí usedá Vojta, kytary Bubel a Standa, a na albu se dále objevují hosté Nikky a Martin.

Škoda, že album neobsahuje texty, docela rád bych si je přečetl

Celkově vzato, i přes některé nedostatky, není debutové album Dehydratace špatné. Kapela má potenciál a zřejmě může v budoucnu ještě více vyzrát.