David Hradílek My Sweet Mortuary CD

  • Číst 6489 krát

Když se vydáte na poslech alba My Sweet Mortuary připravte se na hudební zážitek, který vám nenechává spát. Tento odvážný projekt se pohybuje na hraně mezi uměním a hororem, přinášející temné melodie a zlověstné tóny, které vám ponoří do světa strachu a nejistoty.

Jedním z nejvýraznějších prvků tohoto alba je jeho schopnost vytvářet atmosféru. Každá skladba je pečlivě navržena tak, aby posluchače vtáhla do temného a zlověstného prostředí. Od začátku až do konce je cítit napětí a nervozita, která vám nedovolí se uvolnit ani na chvíli. Skladby jako The Acid Halo, Diary Of The Sore, ale už i úvodní Mortuarius (Pertaining To The Dead, která zní až „hřbitovně“ vytvářejí prostředí plné hrůzy a napětí, které vás nechají bez dechu.

Další významný prvek tohoto alba je jeho schopnost přenést posluchače do jiného světa. Kombinace temných tónů, neobvyklých zvuků a zvláštních rytmů vytváří dojem, že jste uvězněni v noční můře, ze které není úniku. Hudba se stává prostředkem pro vyjádření emocí a prožitků, které nelze vyjádřit slovy.

Nicméně, i když je toto album zřetelně zaměřeno na hororové téma a temná atmosféra je přidanou hodnotou. Skladby jsou komponovány s precizností a citlivostí, která je zcela oslnivá. Melodie se prolínají a vyprávějí příběh, který posluchače pohlcuje a nepouští až do poslední noty. Nutno dodat, že CD navazuje na Davidovu stejnojmennou knihu My Sweet Mortuary a stejně jako kniha, se dá říci, že toto CD je uceleným příběhem Isabelle Bryce a mladého patologa Sama Gronera.

Celkově lze říci, že album My Sweet Mortuary je poměrně působivým dílem, které nejenže dokáže vytvořit atmosféru hrůzy a napětí, ale také se vyznačuje precizností. Pokud máte rádi hudbu, která vám přináší dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, pak je toto album pro vás. Připravte se na cestu do temnoty a připravte se na to, že se v ní možná ztratíte navždy.
PS. Kniha i CD je v anglickém jazyku