Černý Petr v podání skupiny APOLLO DC

  • Číst 2311 krát

APOLLO DC je kapela z Děčína s prazvláštním názvem. Vysvětlením je možná jejich hláška: „Na základě rozpadu jednoho hudebního tělesa vzniklo nové“. Psal se listopad 2015 a otci zakladateli byli Apollo – kytara, zpěv, David Gabriel – basa, zpěv, Honza Levý – bicí.

Tahle sestava nahrála vloni desku nazvanou „Černý Petr“. Nahrávka a všechny související práce pochází ze studia Kwelmedia v Ústí nad Labem. Ale zvuk není nic moc. Z nahrávky vyloženě trčí činely. V přední linii zní též zpěv a hudba je tak nějak zvláštně zastrčená vespod.

Kapela se vzhlédla v hard and heavy z osmdesátých let. Černý Petr v podání APOLLO CD dostal jména „Pedro del Negro“, ale cizí jazyk zde nečekejte. Kluci zpívají, jak jim zobák narost. Kapele to překvapivě sluší spíš v pomalejší melodické baladě „Stroje, to je moje“. To je taková motorkářská hymna, ale je zvláštní tím, že plyne pěkně pomaloučku, jako když zvuk silné mašiny bublá krajinou. Silné stroje nepotřebují jezdit rychle, to jsou spíš kochací potvůrky.

„Čas jsou prachy“, to je pěkná jízda. Začínám Apollu přicházet na chuť. Opět jsem se přesvědčil, že nemá cenu hodnotit skladbu předem podle názvů. Od takové „Svítá“ bych čekal, že to bude oplodňovák. Jenže tohle je normální h´n´h nářez. Jen ten zpěv tu zní nějak falešně.

Kapela v poslední skladbě slibuje „Hrát budem dál“ a tento text shrnuje poměrně kriticky vlastní tvorbu. „Hrát budem dál, i když nezaplatí nám to ani nový struny, Hrát budem dál, nás to baví“. Tomu fandím.
No nic, věřím, že si APOLLO DC najde své příznivce a ti kapelu poženou dál. Třeba se dočkáme i další nahrávky. Hlavní je, že to někoho baví.
Jan Holý