Booters není žádná tancovačka

  • Číst 2451 krát

Booters je česká kapela, založená začátkem roku 2011. Kapela hraje svůj vlastní styl, který je kombinací crossoveru, grunge, hard rocku a rock‘n‘rollu s českými texty.
BOOTERS staví na zkušenostech jednotlivých členů kapely, na výrazném zpěvu, na dravosti kytar a úderné rytmice. Smyslem muziky BOOTERS je vysílat do lidí energii a životní pocity. Kapela hraje v klasické rockové sestavě: zpěv, dvě kytary, basa a bicí. BOOTERS hrají v sestavě: Martin Šára (zpěv), David Strnad a Jiří Stárek (kytary), Martin Donát (basa), Vašek Machurka (bicí). S kapelou spolupracuje vokalistka Tereza Hálová.

Tak jako každému se nejdřív vybavuje u kapel, které nezná, podobnost s něčím jiným s někým jiným. Ani já na tom nebyl jinak. Na každého muzikanta působí muzika, která se mu líbí a kterou poslouchá nejčastěji a to ho samozřejmě dost ovlivní, hlavně na začátku. Tady těch vlivů je asi hodně ale při poslechu dalších skladeb se mi ta potřeba přirovnávat a porovnávat vytrácí.
Muzikantsky tady není co vytknout – nápaditost, techničnost,energie…ale čekám na nějakou pecku, která by mě tzv. zdvihla ze židle, ale to možná bude tím že BOOTERS slyším vůbec poprvé.
Zatím z celkového dojmu vybočují dvě skladby: titulní“Sofie“ a „Svět na kolenou“
Možná že nejsem ten správnej náročnej posluchač, ale věřím, že kapela Booters dokáže zaujmout v mnoha koncertních sálech ty nejnáročnější posluchače. Protože jejich tvorba je velmi kvalitní, a docela jistě se nejedná zábavovka na tancovačky.

 

pro Rockpalace Martin Hruška