Bájný Excalibur povstal z mrtvých

  • Číst 3732 krát

Kapela Excalibur z Plzně, parta kolem zpěváka a basisty Williama Buzinkaye, se pokouší o další zmrtvýchvstání. Její historie začala v roce 1986, jenže se kapela později vytratila, aniž by po ní zůstala oficiální nahrávka. Mezi fanoušky koluje jen pálené cédéčko, které nesplňuje parametry oficiální nahrávky. Přesto se to poslouchat dá.
Kapela pojmenovaná po bájném meči Excalibur, který používal bájný král Artuš, se na této nahrávce inspirovala u heavymetalových kapel z Britských ostrovů. Slyšitelný je určitě vliv Iron Maiden nebo Judas Priest. Přitom nejde o kopírování, jen kluci použili podobné postupy. Protože jsem podobnou muzikou odkojen, tak se mi tvorba Excaliburu líbí. Nešlo o nic převratného, ale je v tom kus nostalgie a dobře se to poslouchá.
Na obale cédé je údaj, že se jedná o nahrávky z let 1896–1989. Prostě jsme vyprášili archivy, takhle starou záležitost jsem dlouho neslyšel. Ale fakt to za to stálo.
Kdybych měl vypíchnout nějakou konkrétní pecku, tak hitem určitě byla balada Gallipoli a moc se mi líbí rychlá sypačka s vtipným textem „Sbal si těch svých pět kastrolů“. Ano, taky takhle se dá rozloučit s partnerkou. U nás v kredenci je sice o nějaký ten rendlík víc, ale překvapilo mě, že by to číslo docela odpovídalo průměrným hodnotám používaných v našich domácnostech. U nás je to trošku jinak, nejsme líný se najíst, tak na to máme i patřičně rozsáhlý mobiliář. Haha. Pohlreich by z naší kuchyně sral maggi v kostkách.
Jsem zvědav, s čím se Excalibur vytasí v těchto dnech a týdnech. Zaslechl jsem totiž ledacos, ale všechno to byly zprávy JPP. Drby tedy šířit nebudu. Dočkají se fanoušci hořícího meče?
Pro Rockpalace Honza Holý