Ahard vystřelil do světa svou Devítku

  • Číst 2339 krát

Heavymetalový Ahard z Orlové vydává již čtvrtou desku. Tuhle partu mám hodně rád. Kluci hrají poctivou muziku a nepotřebují k tomu žádné složité rekvizity. Vloni mě naprosto uchvátili na hořickém The Legends Rockfestu, tak se těším i na aktuální desku s názvem „Devítka“.

Album má stylově devět skladeb, které se dělí o nějakých pětatřicet minut. Muzika a texty jsou dílem kytaristy Ivana Jeki Jekielka a zpěváka Honzy Bernátka. Jedním textem přispěl i Jura Šperl z Limetallu.

Ahard dále tvoří basák Petr Galambica, bicák Marek Šánta a klávesák Lukáš Lipina.

Po hudební stránce kapela střílí svoje songy mezi heavy a speed metalem. Vokalista Honza Bernátek je typickým představitelem speedmetalové školy. Pro kapelu je rozhodně devizou. Jeho zkušenosti ze Salamandry a mnoha dalších projektů jsou fakt znát. Je vyzpívaný, kapelu táhne. V Ahardu se vůbec sešli velmi šikovní muzikanti. Kluci spolu působí již řadu let a na výsledku je to slyšet.

Desku zahajuje šlapavý „Roj“. Následuje „Den starý den“ s textem Jury Šperla. A pak už to jde ráz na ráz. Jedna pecka za druhou, žádný sraní s mladou paní. Baladu tady taky nenajdete, je to prostě heavík se vším všudy. Výborná je „Ruská ruleta“ zakončená výstřelem z „devítky“.

Líbí se mi „Poslední dobou“ s textem, který je fakt ze života. „Poslední dobou se tu dějou věci, člověk se sotva zachechtá. Politici, jejich blbé kecy, to lidský rozum polechtá.“ Líbí se mi předposlední „Papalouni“, kterou kapela věnovala všem papalášům, kravaťákům a hlavně politikům. Zkuste se zaposlouchat do textu a uslyšíte sami, co těmhle sráčům Ahard vzkazuje. Výborná píseň je taky závěrečná „Tou cestou“.

Je to velmi dobrá deska, její největší slabinou je její krátká stopáž. Oproti předchozímu CD „Freestyle“ není na první poslech tak hitová, ale s přibývajícími přehráními se vám pod kůži zaručeně dostane.

Pro Rockpalace Honza Holý