A co je to ten Radiátor???

  • Číst 2907 krát

Povídají se dvě dvouleté holčičky na pískovišti: „ Helééé, já jsem našla včera pod radiátorem prezervativ“.  A druhá odpoví: „ A co je to ten radiátor?“

Tenhle RADIATOR – kapelu z Klatov ale znám velmi dobře. U mě v rockáči hrála tahle partička sympatických kluků už několikrát a pamatuji si, že mě jejich živé vystoupení zaujalo hned na poprvně. I proto jsem si je pozval na můj charitativní projekt PRDEL ROCK pro Klubíčko 4. ročník letos v lednu a kluci nadšeně souhlasili. Prý proto, že podpořit svojí muzikou dobrou věc je dobré nejen pro ně a že si toho váží.

Historie v kostce? Založeno v dubnu 2003, rozloženo v srpnu 2004 a znovu poskládáno v řijnu 2010!

PAVEL ŠILHAVÝ - zpěv  (2003-2004 a 2010-????)
LUKÁŠ BAYER - kytara, zpěv  (2003-2004 a 2010-????)
JARDA HORA - baskytara  (2003-2004 a 2010-????)
PETR STRNAD - bicí  (2003-2004 a 2010-????)
Na CD jako host: Karel Vanka (foukací harmonika)

Prezentovali se jako punk rocková kapela, ale mě bylo podle prvních riffů kytar hned jasné, že tady škatulkování sedí jak prdel na hrnec. Vyjímka potvrzuje pravidlo.

Stejně tak to možná zapůsobí i na Vás od první písničky na CD stejně jako mě. Skladby jsou svižné, mají šťávu a jiskru, zpěvy a texty dokážou zaujmout posluchače, dokonce druhá skladba „Nebudou se ptát“ se mi hned připomněla z živého vystoupení. Sice refrén „Evropa končí, svoboda se loučí“ bude asi časem kontroverzní vzhledem k názorům některých menšin, které mají asi patent na rozum.

Další písnička opět ve svižném tempu mi rozpohybovala nohy pod stolem (jeli jak u starý singrovky) : „Všechny starý časy, jsou za náma už asi, zatím mám svý zuby a skoro všechny vlasy“ a vyloudila mi na tváři smích, co asi tak můžou vědět mladí kluci o počtu zubů a vlasů?

Rebelská mě zase naopak nezaujala, byla dost taková neslaná nemastná, ale těším se na další. A těším se právem…Žlutej má švih od začátku, opět se bavím při vtipném textu, akorát jsem čekal na konci nějakou pointu. Škoda, nevadí.

Ostatní skladby jsou přesně v tom samém stylu punkrocku, přesně „našroubované“ tak jak mají být.

Poslední song „Zpátky“ trošku vybočuje z řady, ale sympaticky.  Překvapila mě skvělá foukací harmonika v podání hosta Karla Vanky.

Jsem rád, že jsem si tuhle  4. placku Radiatoru mohl poslechnout a vychutnat celou. Sice to není můj šálek kávy, ale skvěle jsem se pobavil a o tom to asi má hlavně být. Určitě se s nimi v budoucnu ještě budu chtít setkat na živo.

Pro Rockpalace Martin Hruška