XIII. století, Interitus - Šeříkovka

  • Číst 7482 krát

Existenci XIII. století sleduju již více než 20 let. Kolikrát jsem je nasazoval do Rockpaláce rádia Šumavy ani nespočítám a leader Petr Štěpán byl jediným hostem, kterému se dostalo výsady být hostem Rockpaláce a nemuset se táhnout do rádia, kdy jsme Petra zpovídali hodinu po telefonu a rozhovor šel do „éteru“. Každý koncert je pro mne svátkem a byl jsem rád, že jsem „XIIIku“ onehdy prosadil na jeden z ročníků Basinfirefest, kde sklidili zasloužený, neuvěřitelný úspěch a doporučil je i na prestižní festival The Legends Rock fest v Hořicích, kde i vystoupili. Žádný koncert si nenechám ujít, pokud to jen trošku situace dovolí a tak na páteční koncert XIII. Století + Interitus jsem se nevýslovně těšil.
Přišel den Dé, byl jsem se podívat i na zvukovce XIIIky, kdy jsme s Petrem prohodili pár slovíček a byl čas i na podepsání všech vinylů, včetně kapely.
O „neoblíbený“ úvod se postaral plzeňský Interitus se svým symfonickým metalem. Musím poznamenat, že po dlouhé době mě opravdu bavila i předkapela. Interitus byli opravdu výborní po všech stánkách.
Ač tvrdá muzika, kterou zpestřovala viola a flétna, výborný zpěv Juliette a vše pod dozorem Ioannese, který nejen basou, ale i zpěvem tvrdil muziku. Kapela po dlouhých 14ti letech vydala nové CD – Návrat, z kterého zaznělo i pár skladeb. Opravdu jsem se hodně bavil a CD Návrat budu chtít do recenzí našeho Rockpaláce.
rockplace interitus

No a pak to přišlo… intro z alba Gotika, krákání vran, zvuky tříštícího se skla a Fatherland. Z mého pohledu fantastický koncert, Petr se mi zdál ve skvělé náladě a kondici a bylo vidět, že kapela se baví tak jako my. Zazněly všechny hity kapely, jak Justinu, tak i Elizabeth si zazpíval celý sál, mne potěšila jak Evropa, tak Transylvania Werewolf, Iglau….
Paradoxně je nevýhodou, že XIII. století má tolik hitů, že se nikdy nemůže dostat na všechny, pro mne je to třeba Poenari, (který jsme si pouštěli při nocování na tomto hradu), jen na demu.
Sečteno a podtrženo, výborný koncert obou kapel, bavili se lidé, bavila se kapela, bavil jsem se i já a spokojený, za zvuku Nosferata jsem se autem vracel domu.
Těším se 17/11 do Futura na prezentaci alba Amulet v původní sestavě a pro fandy upozorňuju, 3/11 by mělo vyjít nové CD XIIIky – Amulet live!!
PS: někde jsem četl v nějaké recenzi, že nová klávesistka Andrea je unylá… blbost, byla skvělá jako celá kapela!

rockpalace xiii stoleti serikovka

Pro Rockpalace HH