U.D.O. s albem Game Over vyprodal Šeříkovku

  • Číst 7053 krát

Metalovým svátkem se stal 10. listopad pro všechny příznivce ryzího heavy metalu. Plzeňská Šeřikovka se stala další zastávkou úspěšného tažení někdejšího leadera Accept – Udo Dirskschneidera se svým bandem, prezentující zatím poslední album Game Over.
Udo s Accept byli jednou z výrazných kapel, která v „osumdsátkách“ udávali heavy metalu směr. Nejde zapomenout na albové klenoty jako Breaker, nebo Restless as A Shark. Udo s Accept nahrál 7 alb + dva žíváky, počítáme li Kaizoku-Ban, který byl EP jako regulérní vinyl.
Udo ihned po svém odchodu z Accept se vrhl na sólovou dráhu a albem Animal House a klipem Tjhey Want War bodoval v rockových hitparádách. Za sólovou dráhu vydal pod značkou U.D.O. 17 alb a aby toho nebylo málo, dává o sobě vědět i pod hlavičkou Dirschneider, kdy v roce 2022 vydal výborné album coverů (Zeppelin, Queen, Motorhead….) My Way. Doufám, že se letos ještě dočkáme výběrového alba U.D.O. tolik trochu z historie.
Narvaná Šeříkovka všech věkových kategorií s napětím očekávala nástup této velké legendy. O dobrou pohodu se postarala předkapela Existence, ale přece jen král večera, kterému bude patřit dnešní noc, měl teprve přijít.
A show mohlo začít. Výborná atmosféra, odezva lidí, Udo typický chrapák duněl sálem, špičkoví muzikanti, za bicími syn Dirschneidera Sven. Setlist prakticky kopíroval předchozí evropské zastávky, takže zněly nejlepší skladby z bohaté historie kapely. Došlo i na někdejší pecky Accept jako třeba „Pricess“... Co bylo víc, než výborným velkým a příjemným překvapením, přítomnost jeho někdejšího spoluhráče z Accept – velkého sympaťáka, basáka Petera Baltese. Opět se musím opakovat, Šeříkovka je dokonalé místo na metalové, ale i ostatní hudební akce.
Výborný koncert, skvělý zážitek pro všechny.

PS: Jsem nadšený, že mi jak jak Dirksneider, tak Baltes podepsali celou Accept historii na vinylech, za což ještě jednou musím poděkovat Láďovi prusíkovi za zprostředkování.
Více skvělých akcí nejdete na www.serikovka.cz

314347043 1189432358593771 6997168833984102359 n

Foto: zdroj FB – Martin Hamáček