Spanilá jízda Limetalu s Kosočtvercem

  • Číst 3844 krát

Luxusní večer nabídnul Limetal svým fanouškům v Hranicích na Moravě, kde křtil své nové EP s názvem Swingers párty. Pomalu po celý den se sjížděli fanouškové Limetal na místo konání na Starou střelnici, a tak to šumělo a hučelo po všech lokálech v okolí. Potkáváme tu fandy z Plzně, Mělníka, Prahy, z celé Moravy, ale i ze Slovenska, tak moc muzika Limetalu táhne. Samotný sál pak praskal ve švech a všichni čekali na hodinu Há. Na dvěřích nápis VYPRODÁNO! Nevejde se už ani myš!
Vše vypuklo prvními tóny, kdy kapela začala překvapivě úvodní Femme Fatale z nového EP, jak silný kapela nahrála materiál se ukázalo právě na úvodní skladbě. Přestože kapela vydala EP před několika dny, lidé se ihned přidávali. Ve finále kapela zahrála 4 věci z nové desky, nedošlo na krásnou baladu Je tvým znamením.
První tóny, barevná plejáda světel, valící se mlha a show nůže začít. Úvodní výborná Femme Fatale a vše jede jako po másle, Na tenkém ledě, Bigbít……Je fantastické vidět Limetal v akci. Člověka až mrazí v zádech, jak to kapele šlape a jak čitelně a průzračně zní, Bartoňovy aranže Šperlovy texty, to jsou „smrtící zbraně“ na nudu.
Že kapela nenechala nic náhodě a s patřičným náskokem programovala i světelný park je znát a světla dokreslují parádní cirkus dnešního večera.
Zvolnění přichází, když Fany odzpívá pomalou filmovou S větrem v zádech jen na akustickou kytaru, ale následující rychlá Svět je kosočtverec opět zasahuje všechny v sále svým tempem. Po Poslu dobrých zpráv nastává samotný křest CD, kterého se ujímá jako moderování celého večera nestor rockové muziky Jarda Špulák a CD křti dvě vilné děvy v dobových kostýmech, které pak tančí až do závěru koncertu a svými ladnými a smyslnými pohyby daly celému koncertu i lehký erotický náboj, však jak se zpívá v jedné písni…. Svět je kosočtverec…

A krasojízda Limetalu pokračuje – Bartoňova svižná Swingers párty, May Day až po závěrečnou Už víme svý.
Limetal pro nás přichystal perfektní večer jak po hudební, tak po vizuální stránce, vždyť rokenrol to je přece i pořádný cirkus a ten jsme si dnes užili. Psát o výkonech muzikantů je zbytečné, ostřílení zkušení bardi, Fanyho zní jak břitva, přesto čistý a jasný, mladičká krásná Veronika – Růže mezi trním je naprosto rovnocenným spoluhráčem a parťákem těchto veteránů, až si říkám, kde se ty rány a drive v té dívčině berou. Každopádně jako celek, má kapela neuvěřitelný tah na branku a jejich vystoupení díky pestrosti a energii vždy zážitkem a hlavně, v muzice Limetalu je velké srdíčko a je vidět, jak to kluky baví, stejně jako nás.
V únoru vyráží kapela na společné turné s fenoménem Komunálem (dříve Komunální odpad) a tak se máme na co těšit!!!

foto v titulce a video: Tom Szwanczar