NIAKARA má za sebou koncertní premiéru

  • Číst 6909 krát

Koncertní start nové kapely NIAKARA v pražském music klubu Futurum vyšla na jedničku s hvězdičkou. A my byli při tomto historickém aktu přítomni.

Přestože se koncert konal v úterý večer, byl music bar Futurum pěkně narvanej. Prezentaci nové kapely Zdeňka Kuba, který nedávno opustil řady ARAKAINU si nenechaly ujít zhruba tři stovky fanboušků. Ale to je jen můj odhad. Klub tak podrobně neznám. Přišli také kolegové muzikanti. Vedle oficiálních hostů jsme zahlédli například Tondu Rauera (Harlej), Karla Adama (Motorband), Vlastu Henycha (Henych 666) nebo Michala Randy Rottera (Dr. Tricearatops). Prostě to byla opravdu velká sláva.

IMG 20231017 204500

O roli předskokanů se postarala jihočeská úderka DIRTY GAME, kterou jsem viděl po mnoha a mnoha letech, takže jsem sestavu moc nepoznával. Ale DIRTY GAME jsou super muzikanti. Jejich písně se zarývají pod kůži. Progresivní metal se vším, co k tomu patří. A vážně výborný zpěvák Jirka Strejček, který přecházel od zpěvu ke řvaní, a naopak vzápětí došel k šepotu. To se často neslyší. Kluci chystají nové album, na které jsem vážně zvědavý.

IMG 20231017 213612

NIAKARA začala intrem. A co by mohlo být úvodním fórkem kapely než na ukulele hraná Niagára, která tak temně hučí. Hučelo to pěkně, snad i temně, ale ani o úsměvy nebyla nouze. Následovala „Skrytá kamera“, „Jesus Business“ a „Démon“, tedy Kubovy pecky ještě z ARAKAINU. Ve Fosagi si zahostoval s kapelou skvělý kytarista Honza Kirk Běhunek. Pak zazněly skladby zkomponované již pro NIAKARU, klipovky „Zlatá generace“ a „Kruhy v obilí“. Pak zazněl „Král Slunce“, který odzpíval stylově zamaskovaný Vilda Čok. Je dobře, že NIAKARA hraje ze starší Kubovy tvorby hlavně věci, které jeho původní kapela buď hrála výjimečně nebo je nehrála vůbec. Zazněla tak skvělá „Šeherezád 2“ nebo „Šech Chán“.

392769853 6880961268616627 8857533363192599311 n

K vrcholům premiérového večera kapely NIAKARA patřilo hostování Aleš Brichty, který s touto partou zazpíval letitý hit „Jen jednou“, který vyšel na 30 let starém albu „Salto Mortale“. Aleše muzika drží nad vodou. Kéž tomu tak bude i nadále. Závěr patřil „Barbarům“ a „Černým koním“. Uff, byla to parádní záležitost.

Kapelu NIAKARA tvoří Mayo Petranin – zpěv, Zdeněk Kub – basa, Petr Voháňka – kytara, Martin Pavlíček – kytara, Pavel Kubát – bicí. Doufám, že se s touto partou brzy zase setkám.

Pro Rockpalace Honza Holý