23. 9. - Křest desky „SPACE TRAIN“ kapely ABI GAIL (host Messalina)

  • Číst 2268 krát

Chcalo jako z konve, když jsme se sešli u zkušebny s Messalinou. Bylo lehce po poledni a tak se naložil aparátek a hurá na křest kapely Abi Gail.Vezmeme to po Dé jedna a po cestě se stavíme pro kočárek pro naší zpěvačku do vesničky nedaleko Jihlavy, jsme si řekli. Stěrače na našem mercedesu se tak divně hádaly bo ten medvěd to má ganz jinak než většina aut co znám – jdou tak nějak proti sobě, takže jsem měl furt pocit, že je cosik špatně. Tak valíme po té silnici a sem tam kuřpauza bo přece jen jsme jeli kajsik na Vysočinu a to by nás ten čerstvý luft mohl aji přizabít. Aklimatizovali jsme se po cestě ještě několikrát, ale zase nebylo tolik času gvůli teho kočárku a tak to bylo také kůření na tři prdy a šup do auta zpět. Karina měla fajnů náladu bo neměla zplašené hormony z té pregnance a tak jsme mohli normálně mluvit a aji být nahlas, hehe. Muziku jsme radši nepouštěli bo jsme si řekli, že jí dnes budeme mít až až. Bubeník tentokrát neměl ani šnitzle / řízky / ani koláče od baby, tak jsme věděli, že se musíme kdesyk nafolovat / najíst /.Zastavili jsme na Devíti křížách a zjistili, že už tam je enem Káefcé a restaurace je už v řiti. Za to tam byla herna jako kráva, ale nikdo v ní, nejspíš dobrý byznys. Tož jsme dali po hamburgru a já dva a ku temu ještě čtyři stripsy bo jsem doufal, že mi vytráví než tam dorazíme. / nevytrávilo /. Furt chcalo, ale jelo se fajně bo jsme probírali politiku a tež to, kdo je jaký debil v muzice i mimo ní..Zjistili jsme, že všici kromě nás a Abi Gail. U Humpolce jsme sjeli z kodrcavé, rozbombardované dé jedničky / nevím proč si člověk musí kupit dálniční známku/ a konečně se dostali na přijatelnou silnici i když výrazně nižší třídy.

Dojeli jsme po jednom zabloudění do vesnice, kde byl u soukromé osoby objednaný kočárek. Byla to taková chatová osada a byli jsme přivítáni křikem – „Jé to jsou rockeři“ ..nevím jak to ti lidi dycky poznaj..asi podle bot. Hned nám vrazili nějaké piva a chtěli si velmi povídat, jenže na to nebyl čas, ale to pivo jsme zunkli a valili na Jihlavu do klubu Diod – to vím bo jsem to dal do navigace. Fajná věc ta navigace..Fascinováni přírodou a krajinou bez komínů jsme dorazili včas jako hodinky ze Švajcu. Furt valilo a tak jsme rychle vybalili vše potřebné. Před klubem už postávalo pár postarších rockerů a ze sálu se ozývaly bubny bo se zvučila Abi Gail..Klub pěkný jak cyp a všici nas fajně přivitali a aji šatnu jsme dostali s nějakým tym bufetem, ale hlavně tam bylo fajné velké zrcadlo, abychom mohli vidět ty naše zmoknuté gzychty..No nic za chvílu jsme naběhli na podium na zvukovku a po další chvíli už jsem slopal fajnů ořechovku a taky slivovici – to jsem musel ale přibrzdit bo bych pak zhučel z pódia.Nevím jak na tom byli ostatní z kapely, ale asi podobně. Pak jsme teda naběhli na stejdž znova už naostro a odehráli svůj set..bubeník nám pujčil celou sadu a to se včil hned tak nevidí, zdravím.Lidi byli kapke vlažní bo byli málo ožralí, ale sem tam aji kdosik zapískal a aji na potlesk došlo. Ale tato akce není o nás,nýbržto o Abi Gail, kteří tu slavili novou fošnu a taky 10 let výročí..Slezl jsem z podia mokrý jak ščur aji na řiti..teda hlavně na řiti a šel jsem se převléct a dát si pivo. Klub už byl fajně plný a všiml jsem si aji smečky z Krkonoš s transparentem..A nyní vážně - Pozdravili jsme se se spoustou lidí, ale pak už nastoupila kapela Abi Gail, které tento večer patřil.

Vtrhla na podium jako uragán a rozbalili to parádně. Bylo vidět a slyšet, že kapela zde má spoustu svých fans a že je zde oblíbená. Sázeli tam jeden flák za druhým a banda rockerů pod pódiem se evidentně bavila. Kytaristu zlobila technika a tak párkrát došlo na přerušení, ale zpěvák to vkusně vyplnil nějakým tím mluveným slovem, takže vše v cajku. Na nové placce této bandy zpívá také Iva Hejnová z kapely Plavci nebo Rangers, chcete li a ta byla také hostem tohoto křtu. Bylo zajímavé poslechnout si tuto zpěvačku v rockové poloze a mohu za sebe napsat, že se s tímto nezvyklým úkolem popasovala velmi dobře. Kromě toho, že byla velmi sympatická, tak to vypadalo, že na to rockové podium snad i patří. Netrvalo dlouho a šlo se křtít. No, co o tom napsat…každý něco popřál, obvykle to, aby se placce dařilo, aby to kapelu zase někam posunulo a aby tato práce nebyla zbytečná. Pak se to rozbalilo znovu a pokračovalo se v jízdě až do posledního tónu. Zpěvák byl vyloženě šoumen a dokázal udržet publikum ve varu až do samého konce. Shrnuto – večer se myslím podařil na jedničku a i my jako Messalina co by host, jsme se cítili opravdu dobře. Samozřejmě se náš odjezd neobešel bez pár dalších panáků ořechovice, poplácání po zádech, pozdravení několika fejsbukových přátel, které jsme najednou viděli z masa a kostí, podání rukou, pár společných fotek a jízda domů směr Karviná…A tak to má být. A jestli to tak nemá být, tak mne klidně zabijte. Synci z Abi Gail dik jak byk, bylo fajně.

22197646 1519012944846116 1423165319 o

Pro Rockpalace Rudolf Schweser